НОВИНИ

Комуністи шукають 12 "свідомих" депутатів для оскарження у КС угоди про асоціацію з ЄС

Фракція КПУ підготувала подання до Конституційного суду про те, що Угода про асоціацію суперечить шістьом статтям Конституції. Під документом вже підписалися 33 народних депутати при необхідних за законом 45-ти. Про це повідомив лідер комуністів Петро Симоненко на зборах щодо підготовки референдуму про приєднання України до ЄврАзЕС.

Решту підписів комуністи мають намір отримати в інших "свідомих парламентарів", пише Коммерсант-Украина».

Нагадаємо, раніше народний депутат від Партії регіонів Олег Царьов заявив в інтерв'ю Forbes.ua, що деякі пункти угоди про асоціацію з ЄС суперечать Конституції. «У мене є висновок юридичної компанії про те, що шість пунктів угоди про асоціацію суперечать Конституції України. Якщо група народних депутатів від ПР зробить звернення до Конституційного суду, він винесе ухвалу про неконституційність угоди з ЄС. Комуністи таке звернення із задоволенням підпишуть. Це не означає, що Україна не зможе підписати асоціацію – зможе, але лише після змін до Конституції, а це нешвидка процедура», - сказав Царьов.

За інформацією ЗМІ, висновки про неконституційність угоди про асоціацію з ЄС регіоналам готували люди Медведчука.

Заяву Царьова розкритикували його однопартійці. Зокрема, міністр юстиції Олена Лукаш заявила, що будь-які заяви про те, що цей проект не відповідає законодавству та Конституції безпідставні та безглузді.  "Коли я чую такі заяви від людей, які не мають профільної підготовки, правової освіти, мені завжди хочеться запитати: хто вас просив це сказати?", - зазначила Лукаш.

Нагадаємо також, що 8 вересня у Києві, попри заборону Окружного адміністративного суду, КПУ провела збори громадян щодо приєднання України до Євразійського економічного співтовариства. За результатами зібрання було ухвалене питання, яке КПУ планує винести на референдум: " Чи підтримуєте ви приєднання України до Митного союзу Республіки Білорусь, Республіки Казахстан і Російської Федерації?” із варіантами відповіді “так” чи “ні”.