"Правління НБУ було змушене 6 травня 2014 прийняти рішення (тимчасово до закінчення окупації) припинити подальшу діяльність українських банківських установ та їх відокремлених підрозділів на зазначеній території" , – наголошується у повідомленні.
Відповідне рішення закріплене постановою НБУ № 260.
НБУ затвердив таке рішення, бо не має змоги здійснювати банківське регулювання та нагляд, валютний контроль та державний фінансовий моніторинг за діяльністю банків в Криму.
"Окупація території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя порушила роботу банківської системи в регіоні, що призвело довиникнення загрози інтересам вкладників та інших кредиторів банків. Подальше функціонування банків в умовах окупації будепорушенням законодавства України у зв’язку з неможливістю виконання такими банками та їх відокремленими підрозділами вимогзаконодавства України, нормативно-правових актів Національного банку. Ураховуючи це, багато банківських установ, що там працювали, фактично вже були змушені призупинити або припинити свою діяльність", – пояснюють у НБУ.
У Нацбанку також нагадали, що відповідно до норм та принципів міжнародного права, відповідальність за відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок тимчасової окупації юридичним і фізичним особам у повному обсязі покладаються на державу, яка здійснює окупацію.
Нагадаємо, низка українських банків і дочірніх банків міжнародних фінансових груп в Україні припинила роботу своїх підрозділів на території Криму, пояснюючи це відсутністю можливості подальшої роботи з урахуванням вимог центробанку Російської Федерації і чинного законодавства України.
Як відомо, 16 березня у Криму відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК.
Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.
18 березня президент Росії Владімір Путін підписав з сепаратистами "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерації Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів".
20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували "угоду" з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів "референдуму".
Тим часом, більшість країн світу не визнали референдум, засудивши дії Кремля.