Нафтогаз купує чергову бурову вишку і запрошує на тендер “усіх бажаючих”

2 Серпня 2011, 11:06

«Відбулася технічна рада, де затверджено абсолютно усі технічні характеристики на закупівлю другої установки, глибина буріння якої буде до 120 метрів, що майже удвічі більше за ті, які у нас є зараз. Це буде надсучасна установка, завтрашній, а не вчорашній день», – наголосив Чупрун.

За словами заступника Голови правління Нафтогазу, тендерні процедури почнуться вже найближчим часом.

«Буквально днями ми оголосимо тендер, оголошення буде опубліковано в офіційних вісниках і на сайтах. Протягом місяця після публікації тендерного оголошення ми будемо приймати комерційні пропозиції від фірм», – зазначив Чупрун.

Він підкреслив, що Нафтогаз планує зробити процедуру закупівлі бурової установки якомога публічнішою.

«Ми хочемо цій процедурі надати серйозної гласності, прозорості, тому запрошуємо усіх представників громадських організацій та засобів масової інформації. На процедуру, яка пов’язана з відкриттям тендерних пакетів, ми хотіли б запросити буквально усіх бажаючих. Нехай вони побачать ціну, побачать і почують відповіді на багато питань, які виникали під час покупки першої бурової», – заявивЧупрун.

За його словами, перша бурова установка почне діяти на шельфі Чорного моря вже на початку 2012 року, друга -наприкінці 2012 року.

«Лише на Суботинському родовищі перша бурова установка найближчим часом повинна буде пробурити до 50 свердловин», – зазначив заступник Голови правління НАК «Нафтогаз України».

Він підкреслив, що згідно з завданням, поставленим керівництвом країни, видобуток газу на Чорноморському шельфі до 2015 року буде збільшено у 1,8-2 рази.

Нагадаємо, купівля першої бурової установки супроводжувалася скандалом. Так, тижневик «Дзеркало тижня» повідомив, що під час її купівлі у тендері «Чорноморнафтогазу» взяли участь лише дві, пов’язані між собою фірми, а ціна установки виявилась на $150 млн вищою, аніж у виробника.

У відповідь міністр Мінвуглепрому Юрій Бойко назвав публікацію «замовною», після чого видання і журналісти подали на міністра в суд.

Зазначимо, раніше Чупрун заявив, що буде і третя бурова установка.