НОВИНИ

Нафтогаз не зупинятиметься на одній буровій установці за $400 млн

НАК «Нафтогаз Україна» не буде зупинятися на придбанні однієї бурової платформи та закупить ще кілька. Про це в ефірі «5 каналу» заявив заступник голови правління НАК «Нафрогаз Україна» Вадим Чупрун.

«Мова йде не про одну бурову установку, ми і на наступну готуємо документи, і третя буде. Процес пішов, але першу бурову установку ми можемо випробувати тільки на початку наступного року. 7 липня ми приймаємо ту бурову установку, яку купили в Сінгапурі, потім займемося транспортуванням, і на початку наступного року вона розпочне  роботи на Суботинскому родовищі. Це родовище давно відкрито, але ми не можемо його освоїти, приступити до видобутку вуглеводнів, оскільки не чим було його освоювати. Туди буде потрібно, як мінімум 60, а то і більше, пробурити свердловини, це за тривалістю робіт на 30 років як мінімум, тобто ця установка буде закріплена на Суботинскому родовищі», — сказавЧупрун.

Також він спростував інформацію, що дана бурова установка була придбана за завищеною на 150 млн дол ціною, зазначивши, що сама бурова платформа коштує 250 млн, а ще 150 млн буде використано на придбання додаткового обладнання, зокрема для захисту акваторії Чорного моря від аварії подібної до тієї, яка сталася в Мексиканській затоці.

«Нам треба мати свою техніку. Перша проба у справі пішла — ми купили одну бурову установку, яка дає нам можливість працювати на глибині понад 100 — 120 м, і бурити до 9 тис. м. Це серйозна бурова установка, це останнє слово бурової техніки, це завтрашній день» , — відзначив Чупрун.

Нагадаємо, 27 травня у статті під назвою «Вишка для Бойка» в газеті «Дзеркало тижня. Україна»  було оприлюднено інформацію про те, що державна компанія «Чорноморнафтогаз» придбала сінгапурську бурову установку за завищеною на $150 млн ціною через британську фірму, яка перемогла у тендері.

У відповідь міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко назвав матеріал замовним. Крім того, він пояснив, що її ціна вища через її комплектацію.

Тижневик «Дзеркало тижня. Україна» і журналісти вирішили подати в суд на міністра Бойка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.