На сайті РПЦ знайшли знімок з “домальованою” паствою на проповіді Кірілла

Акценти
26 Червня 2013, 18:30

Фотографія була опублікована в присвяченій проповіді фотогалереї. На знімку вся площа перед балконом, на якому стоїть патріарх, заповнена людьми. При цьому в лівому нижньому кутку фотографії в натовпі кілька разів повторюються одні й ті ж особи.

Прес-служба РПЦ поки не коментувала інформацію про фотографію. Знімок, тим чаксом, зник з сайту.

Як відомо, у 2011 році блогери вже викривали прес-службу патріарха у використанні фотошопу для збільшення натовпу віруючих на фотографії. Тоді мова йшла про літургію за участю Кіріла, що проходила на площі Свободи в Харкові. На відретушованому варіанті знімка за допомогою фоторедактора натовп було збільшено в півтора-два рази.

Крім того, у квітні 2012 року в блогосфері викликала широкий резонанс відретушована фотографія самого патріарха. У фотогалереї на сайті московського патріархату на руці Кирила замазали годинник, зображення яких, втім, збереглося на знімку у вигляді відображення на кришці столу. Ретушування фотографії блогери пов'язали з заявою патріарха, що він ніколи не носив дорогих годинників.

Незабаром після виявлення блогерами скандального знімка прес-служба РПЦ повідомила про повернення на сайт оригіналу фотографії. При цьому в прес-службі тоді підкреслили, що принципово не редагують фотографії перед публікацією. Інцидент з замазаним годинником представники патріарха назвали грубим порушенням внутрішньої етики.

92