НОВИНИ

Патріарх Кіріл зізнався, що його швейцарський годинник був "подарунком" із України

Патріарх Московський і всієї Русі Кіріл прояснив ситуацію зі швейцарським годинником, якого свого часу йому "одягли" журналісти. Про це повідомив російский журналіст Владімір Соловйов в ефірі радіостанції "Вести FM", розповідаючи про враження від зустрічі з главою РПЦ.

«Так, я ношу годинник. Ось цей годинник мені подарував Дмітрій Анатольєвіч (президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв - ред). Це наш російський годинник, недорогий годинник з гербом - маленький, акуратний годинник", - процитував патріарха Соловйов. Мовляв, так патріарх розповідав про годинник, який був у нього на руці.

Потім журналіст запитав про годинник, який сфотографували журналісти, коли глава РПЦ перебував з візитом в Україні у 2009 році.

За словами Соловйова, коли предстоятель побачив ту фотографію (з годинником - ред), він дуже здивувався. "Тому що, коли ми одягаємо одіяння для служби, годинник неможливо одягти, неможливо його носити. І я дивився на цю фотографію і раптом зрозумів раптом - це ж колаж! Але після того, як з'явилася фотографія, я пішов і почав дивитися. Адже приходять багато людей і дарують. І стоять здебільшого коробки, які не відкриваєш і не знаєш, що усередині. І там я побачив, що дійсно, є годинник Breguet, і тому я ніде не коментував, що у патріарха такого годинника немає. Тому, що так, коробка з таким годинником, який жодного разу не одягали, є, і вона лежить", - процитував патріарха журналіст.

Як повідомив журналіст, далі патріарх почав "з інтересом і жахом" дивитися, скільки ж коштує низка подарунків, які стоять поряд.

"І коли побачив, подумав: і куди їх подіти? Тобто, звичайно, можна їх передаровувати, але тоді що подумають про патріарха? Як же патріарх живе, якщо він такі дорогі подарунки робить?" - задався питанням предстоятель.

Нагадаємо, під час візиту голови РПЦ Кіріла до України в об’єктив українських журналістів потрапив годинник на руці Святійшого - фірми Breguet, ціна якого коливається від 28 тис. євро до 36 тис. євро залежно від компанії-продавця.

Протоієрей Російської православної церкви Всеволод Чаплін вважає, що священнослужителі мають право носити дорогі речі, оскільки ці речі відображають суспільний престиж Церкви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.