НОВИНИ

В РПЦ пояснили, чому священнослужителі носять дорогі речі

Протоієрей Російської православної церкви Всеволод Чаплін вважає, що священнослужителі мають право носити дорогі речі, оскільки ці речі відображають суспільний престиж Церкви.

"Люди як правило несуть найдорожче в храми, священикові, люди абсолютно природно хочуть, щоб їх ієрархи виглядали не гірше, ніж представники світської влади, щоб храми виглядали краще, ніж резиденції світських володарів, щоб церковні урочистості були найкрасивішими і найурочистішими", - заявив Чаплін, відповідаючи на питання слухачів молодіжного лекторію в Москві.

За його словами, підтвердження цьому можна побачити в будь-який "по-справжньому живій релігійній громаді світу", члени якої завжди дбають про те, щоб те, що присвячене Богові, було максимально добре прикрашене і мало центральну роль в житті міста, в житті громади.

"Люди хочуть, щоб і храми Божі, і облачення духовенства, і елементи, пов'язані з громадським престижем духовенства, були б максимально видимими і відображали б те місце Церкви в житті суспільства, яке будь-віруюча людина вважає центральним", - зазначив голова синодального Відділу по взаєминах Церкви і суспільства.

За його спостереженнями, в розкоші духовенству, як правило, дорікають люди, для яких і присутність у центрі міста храму Христа Спасителя, і присутність у центрі Кремля позолочених соборів - це щось протиприродне.

"Насправді, продовжуючи думку про те, що духовенство не повинне мати дорогі речі, які їм не належать, а даних віруючими як представникам Церкви, можна прийти і до того, щоб роззолотити куполи, зламати, принаймні, храми, які потребують підтримки, і поставити склобетонні коробки", - вважає священик.

Ту ж логіку, за його словами, у свій час сповідував Юда, говорячи, що не треба витрачати дорогоцінне миро на помазання Тіла Ісуса Христа, а потрібно продати це миро і роздати гроші бідним.

"Коли люди жертвують щось на храм, на те, щоб духовенство виглядало гідно в тому числі і перед лицем усіх сильних світу цього, які міряють ставлення до людини грошима, це природне прагнення людини показати, що найголовніше - не раціональне витрачання коштів на ті чи інші минущі потреби, які ніколи не будуть повністю заповнені, а посвячення своїх грошових коштів, своєї праці на те, що належить Богу, на ті символи, які нагадують нам, що головне - це не політика, не економіка, не обивательські потреби людини, не її матеріальні інтереси, а присутність Бога, Його таємниці та духовна вертикаль в навколишньому світі", - відзначив Чаплін.

Раніше він представив три основні цінності, які, з точки зору експертів з синодального Відділу по взаєминах Церкви і суспільства, повинні стати базовими у XXI столітті. Це - віра, Батьківщина і свобода.

Крім того, на думку Чапліна, в Росії варто ввести загальний дрес-код.

Нагадаємо, під час візиту голови РПЦ Кирила до України в об’єктив українських журналістів потрапив годинник на руці Святійшого - фірми Breguet, ціна якого коливається від 28 тисяч євро до 36 тисяч євро залежно від компанії-продавця.

У свою чергу Митрополит Української православної церкви Московського патріархату Володимир (Сабодан) їздить на автомобілі Мерседес S-класу, який коштує близько 145 тисяч євро. Після оприлюднення цієї інформації намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павло (УПЦ МП) назвав душевнохворим журналіста, який написав про Мерседес митрополита УПЦ МП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.