На Дніпропетровщині вшанують жертв найбільшого ДТП в історії України

12 Жовтня 2011, 07:31

12 жовтня 2010 року на 116-му кілометрі залізничного переїзду Нікополь-Марганець 180-тонний локомотив зніс переповнений людьми автобус «Еталон». Маршрутка їхала з приміського селища Городище в Марганець.

На місці аварії загинули 38 людей, у тому числі водій автобуса. Пізніше в лікарнях померли ще 9 постраждалих, а через кілька днів повісився 40-річний інвалід Олег Левченко, у якого в аварії загинула мати.

Сьогодні планується панахида, а також освячення пам'ятника жертвам ДТП. Він зроблений у вигляді фігурно вирізаної гранітної плити, на якій значаться імена та прізвища 47 жертв.

У квітні цього року дніпропетровський губернатор Олександр Вілкул доклав президенту Віктору Януковичу про завершення будівництва нового переходу на місці зіткнення автобуса із поїздом. Так, на тому місці побудували міст над залізничною колією. Сам переїзд, за даними деяких ЗМІ, тепер закритий для автотранспорту.

Крім того, була проведена повна реконструкція міської лікарні Марганця на 500 місць, зокрема хірургічне відділення на 100 місць. Як повідомило Міністерство інфраструктури, ремонт лікарні здійснили за рахунок Придніпровської залізниці, вартість робіт склала 22 млн гривень.

Залізничники зобов’язалися відремонтувати лікарню після засідання урядової комісії з розслідування причин ДТП.

У Державній адміністрації автомобільного транспорту винуватцем трагедії назвали водія. Було з’ясовано, що водій мав підроблену медичну довідку: йому ще у 2004 році було рекомендовано носити окуляри або лінзи. Крім того, в автобусі біля водія було тоноване скло, що обмежувало видимість збоку.

Після ДТП під Марганцем Державтоінспекція разом із залізницею та місцевою владою провела перевірку залізничних переїздів. ДАІ з 13 жовтня по 10 листопада провела перевірку 7 425 переїздів залізничних переїздів. Як з'ясувалося, 3 460 (46,6%) з них перебувають у незадовільному стані.

У Дніпропетровській області нараховується 340 залізничних переїздів, з них 163 – у містах та 177 – на території районів.

Поки Міністерство інфраструктури ініціює позбавлення прав терміном 1-3 роки при порушенні водіями правил проїзду через залізничні переїзди, продовжують гинути люди. У травні внаслідок зіткнення легкового автомобіля із вантажним потягом на залізничному переїзді на Херсонщині загинула дворічна дівчинка.