На ЧАЕС встановлено першу частину арки нового укриття

Акценти
25 Листопада 2012, 13:55

Всього для східної частини арки буде виконано 3 підйоми.

Правцівники підприємства 23 листопада провели повну перевірку металоконструкцій арки і системи піддомкрачування, а також виконали навантаження даної системи на 100%, піднявши арку на 100 мм. Після чого здійснили контроль працездатності системи піддомкрачування та геодезійну зйомку положення металоконструкцій арки і фундаментів.

Підйомні операції виконуються за допомогою 40 тросових гідравлічних домкратів, які розміщені на 10 підйомних баштах, кожна заввишки 45 м.

«До першого підйому арки виконано величезний обсяг підготовчих робіт. Проведена очистка території від дерев, чагарників і будівельного сміття після демонтажу будівель і споруд. Вивезено з промислового майданчика об'єкта «Укриття» понад 57 733 м3 технологічних матеріалів і твердих РАВ. Виконано будівництво фундаментів арки і підйомних веж, а також платформи монтажної зони площею 57667 м2.», – йдеться у повідомленні

Як повідомлялось, 26 квітня, у день 26-річчя катастрофи на ЧАЕС Україна почала будівництво нового укриття над 4-м енергоблоком станції.

Нагадаємо, за підсумками Чорнобильської донорської конференції, що відбулася у квітні 2011 року, було зібрано близько 550 млн єврона фінансування чорнобильських проектів.

Президент Віктор Янукович назвав збір коштів на будівництво об’єкта –спільним досягненням світового співтовариства.

90