НОВИНИ

Янукович: Україна назбирала на чорнобильські проекти €550 млн

Президент Віктор Янукович заявляє, що на Чорнобильській донорській конференції у Києві було зібрано близько 550 млн євро. Про це глава держави повідомив журналістам за результатами конференції.

При цьому, за його словами, внесок України становив €29 млн.

Президент заявив, що сьогоднішній захід став справжнім проривом на тлі попередніх таких конференцій і його результати є безпрецедентними.

За словами Януковича, можна попередньо сказати, що на реалізацію чорнобильських проектів зібрано близько €550 млн .

Сьогодні, 19 квітня, у Києві відбуваються заходи, пов’язані з 25-ми роковинами Чорнобильської трагедії. Зокрема, в Українському домі пройшла Донорська конференція зі збору коштів на фінансування чорнобильських проектів.

Україна під час міжнародної конференції розраховувала одержати €740 млн, яких не вистачає на зведеннянового безпечного конфайнмента «Укриття» над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Чорнобильським фондом «Укриття» і Рахунком ядерної безпеки управляє ЄБРР, який готовий виділити на будівництво €120 млн.

З Рахунку ядерної безпеки фінансується, зокрема, будівництво сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (проект СВЯП-2), а із фонду «Укриття» – будівництво нового укриття над четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.