НОВИНИ

ЄБРР додатково дав на Чорнобильське укриття €70 млн

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) ухвалив рішення про додаткове виділення €70 млн на чорнобильські проекти. Про це Тижню повідомили у прес-службі Кабміну.

«26 липня було одностайно ухвалено Доповідь Ради директорів та п проект Резолюції Ради керуючих ЄБРР щодо здійснення Банком додаткового внеску у розмірі 70 млн. євро на користь Чорнобильських проектів (Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки)», - говориться у повідомленні.

Зазначений внесок ЄБРР здійснюється на додаток до внеску у €120 млн за результатами конференції донорів у квітні цього року, що проходила у Києві. 

Як зазначили в уряді, з урахуванням результатів квітневої донорської конференції у Києві, а також зважаючи на раунд додаткових зобов’язань від Франції, США, Росії, Європейського Союзу та ЄБРР, повністю профінансовано потребу у коштах на реалізацію Чорнобильських проектів в обсязі € 740 млн. 

 

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що МЗСупевнене в продовженні надходжень коштів на чорнобильські проекти.

Президент Віктор Янукович вважає, що завдяки зібраним на донорській конференції коштам Україна отримала можливість побудови укриття над четвертим енергоблоком ЧАЕС до 2015 року. Глава держави нагадав, що під час донорської конференції була зібрана основна сума – близько 550 млн. євро.

Крім того, 20 квітня прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що вважає справою честі прозоре та ефективне використання коштів, зібраних на чорнобильські проекти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.