НОВИНИ

Янукович у присутності 21 посла дав старт будівництву нового укриття на ЧАЕС

Україна почала будівництво нового укриття (нового безпечного конфайнменту, НБК) над 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції.

В урочистій церемонії запуску технологічного циклу будівництва укриття взяли участь президент Віктор Янукович, міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога, голова Державного агентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша, а також посли 21 країни-донора, які брали участь у зборі коштів для будівництва НБК, зокрема Росії, Італії, Франції та інших.

Відповідно до повідомлення прес-служби Міністерства надзвичайних ситуацій, початок спорудження арки НБК стане визначальним етапом у рамках спорудження нового саркофага, основна функція якого полягає в обмеженні поширення радіоактивних речовин.

Планується, що в жовтні буде здійснено підняття першого сегмента арки.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров розраховує, що нове укриття буде побудовано до 2014 року.

Загальна сума коштів, необхідних для завершення реалізації чорнобильських проектів, становить 740 млн євро.

У липні 2011 року Адміністрація Президента повідомила про завершення Україною збору донорських коштів на чорнобильські проекти.

За підсумками Чорнобильської донорської конференції, що відбулася у квітні 2011 року, було зібрано близько 550 млн євро на фінансування чорнобильських проектів.  

26 квітня 1986 року стався вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, що став причиною найбільш масштабної техногенної катастрофи у світовій історії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.