На “Будяк року” претендують Генпрокуратура, суди та Укрзалізниця

6 Листопада 2013, 10:11

Так, служителів Феміди з Запоріжжя, Херсону, Луганську та Києва звинувачують у бездіяльності у випадку порушень прав людини, вибірковому правосудді та порушенні права на свободу мирних зібрань.

Офіс Уповноваженого з прав людини номінували двічі, «за бездіяльність у численних випадках порушення прав людини щодо осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі» та як найбільш інформаційно закритий орган влади.

Вперше за всю історію існування Антипремії до номінації потрапила Вища кваліфікаційна-дисциплінарна комісія адвокатури за переслідування севастопольського адвоката Романа Мартиновського.

Голову Ради міністрів Автономної Республіки Крим Анатолія Могильова номінують на "Будяк" та називають душителем свободи вираження поглядів та порушником прав журналістів.

Державне підприємство «Укрзалізниця» звинувачують у наданні неякісних послуг пасажирам, незаконному зборі та обробці інформації про пасажирів, введенні «іменних квитків» та ліквідації «нічних потягів».

Отримати будяка вже вп’яте ризикує Генеральна прокуратура України. Цього року за бездіяльність у захисті права на безпечне для життя і здоров’я довкілля.

Не обійшли увагою українці і міліцію. Цього року номінантом на будяк став конкретний оперуповноважений з міста Києва «За брутальне втручання в право на приватність».

Депутатський корпус в Антипремії цього разу представлений народними депутатами з "Батьківщини" та Партії Регіонів (Іштван Гайдош, Валентин Королюк, Олег Парасків та Володимир Олійник). Їм в провину ставлять законопроект що обмежує доступ до публічної інформації.

Нагадаємо, 2012 року антипремію отримав народний депутат від Партії регіонів, автор закону про біометричні паспорти Василь Грицак. 2011 року переможцем антипремії за систематичне використання своїх повноважень став президент Віктор Янукович. «Золотим Будяком 2010 року» нагородили екс-міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова.

Українська гельсінська спілка з прав людини заснувала антипремію "Будяк року" у 2006 році з метою привернення уваги громадськості до брутальних порушень прав людини, що відбулися в державі упродовж року, та стимулюють суспільну дискусію щодо небезпечних для прав людини тенденції у країні.