Міністерство закордонних справ України сьогодні, 4 листопада, викликало надзвичайного і повноважного посла Сербії в Україні Радо Булатовича для роз'яснення позиції по "виборах" на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба МЗС України.
"Сербській стороні було роз'яснено позицію України щодо участі т.зв. спостерігачів від сербських політичних партій, в т. ч. парламентських, псевдовиборах на сході України 2 листопада 2014 року", – йдеться в повідомленні.
Також на зустрічі були обговорені окремі питання російсько-сербської співпраці.
Нагадаємо, в Міністерстві закордонних справ України назвали участь сербських спостерігачів на "виборах" в самопроголошених республіках на Донбасі 2 листопада "відверто недружнім кроком по відношенню до України".
Як відомо, напередодні у "ДНР" та "ЛНР" відбулися так звані "вибори" до "народних рад" і вибори голів "республік".
У Держдумі РФ визнали «вибори» терористів. Зокрема, перший заступник голови комітету у справах громадських об'єднань і релігійних організацій Міхаїл Маркєлов заявив, що "вибори" в "ДНР" і "ЛНР" відбулися, і Київ "зобов'язаний визнати" їх результати. Крім того, ще зранку 2 листопада в Росії заявляли, що "міжнародні спостерігачі", які нібито контролювали проведення так званих «виборів» у самопроголошених Донецькій і Луганській «народних республіках», не зафіксували жодних порушень.
За словами держсекретаря США Джона Керрі, заяви Росії про підтримку сепаратистських «виборів» 2 листопада виходять за межі досягнутих у вересні в Мінську угод. Крім того, в США застерегли Росію від нової військової допомоги терористам. За словами представника Білого дому, Росія не повинна використати незаконне голосування як привід для додаткового введення в Україну військових та озброєння.
Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун засудив проведення проросійськими сепаратистами «виборів» на сході України. За його словами, ці «вибори» «серйозно підривають» «мінські домовленості».
В ЄС заявили, що не визнають псевдовиборів в так званих «народних республіках». Голова комітету Європарламенту у закордонних справах Елмар Брок зазначив, що ці псевдовибори відбуваються з порушенням українського законодавства і тому є нелегітимними.
Читайте також: «Овочеве» голосування. Як пройшли «вибори» в терористичних республіках