За його словами, екс-ректора перед виїздом до США затримали в Білорусі, і деякі депутати від Партії регіонів телефонували Аляксандру Лукашенці з проханням звільнити Мельника.
«Старі члени ПР зверталися до Лукашенки», – пояснив Москаль, без уточнення прізвищ.
Крім того, Москаль зауважив, що наразі Мельник пербуває на території США з паспортом однієї з прибалтійських країн.
"Ніякої візи у Мельника не було. Був паспорт однієї з прибалтійських країн (…) Громадянина України з прізвищем Пітер Мельник на території США немає. Є громадянин одної з прибалтійських країн", – сказав він.
Окрім того, Москаль також наголосив, що українська міліція не має права проводити ні слідчі, ні оперативно-розшукові дії за межами України.
Раніше Москаль вже заявляв, що у справі Мельника «команда молодих донецьких – Арбузов, Клименко, Захарченко – ганебно програла команді старих донецьких.
«Із професійної точки зору (якщо не звертати увагу на морально-етичні норми), організована старими донецькими операція із втечі й переправлення Мельника в Америку проведена бездоганно», – вважає Москаль.
Як повідомлялось, раніше Генпрокуратура заявила, що незважаючи на відсутність договору про екстрадицію між Україною і США, направить американським колегам клопотання про видачу Петра Мельника.
9 вересня ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що Мельник перебуває у США. Однак у Міністерстві внутрішніх справ заявили, що не володіють такою інформацією.
27 серпня голова МВС Віталій Захарченко заявив, що правоохоронні органи встановили місце перебування Петра Мельника і готуються до його затримання та екстрадиції в Україну. Міністр уточнив, що місце перебування втікача вдалося встановити завдяки оголошенню його у міжнародний розшук по лінії Інтерполу.
Нагадаємо. 27 липня працівники головного управління внутрішньої безпеки міністерства доходів і зборів спільно з головним управлінням боротьби з організованої злочинністю МВС затримали ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника під час отримання хабара в загальній сумі 120 тис. грн.
За рішенням Печерського суду Мельник перебував під домашнім арештом. 7 серпня на нього одягли спеціальний браслет, який дозволяє відстежувати всі переміщення заарештованого.
У ніч на 9 серпня Мельник зняв браслет і зник.