Москаль підозрює, що у МВС брешуть про квартири у Сімферополі, щоб приховати відмивання бюджетних коштів

23 Вересня 2013, 13:55

«У Міністерстві твердять, що квартири куплені в місті Сімферополь, тому виходить що одна квартира, за яку кожним траншем переказувалися в середньому 1,2 млн грн, коштує близько $150 тис. Але, по-перше, квартири такої вартісті у Сімферополі відносяться до елітного житла, яке багатодітним міліцейським сім’ям ніколи не купують, а, по-друге, йшлося не про купівлю квартир у Сімферополі. С.Тащілкін (приватний підприємець – Ред..) не торгує нерухомістю у Сімферополі, він будує й продає квартири в місті Ялта, точніше, в Левадії. І житло (дворівневі апартаменти) це з виглядом на море, розташоване у парковій зоні. Вартість таких апартаментів становить $1,8 млн, тобто якраз стільки (в гривневому еквіваленті), скільки перерахувало МВС Тащілкіну», – пояснив Москаль.

За його словами, після оприлюднення цієї інформації та незграбного спростування її МВС  до нього надійшло багато листів від звичайних міліціонерів.

«Працівники міського управління міліції закидали мене електронними листами, що ніхто з них ніяких квартир у Ялті не отримував. А міліціонери з інших регіонів навіть кепкують, чи не міг би я зробити їм протекцію й перевести на службу в Ялту хоча би сержантами, оскільки там для працівників міліції купують квартири по $150 тис. Бо в Україні загалом житла для міліціонерів за такою вартістю не виділяється», – розповів народний депутат.

Він звертає увагу, що у ГУМВС у Криму та підприємцем Тащілкіним давно склалися дружні стосунки.

«2012 року на його рахунок надійшли два платежі – 99, 4 та 89,5 грн. нібито за організацію семінарів для керівного складу ГУМВС Криму (ПП Тащілкін має у власності санаторій). Виникає питання – як може приватний підприємець проводити семінари для працівників МВС? Це є грубим порушенням конспірації (через відсутність технічного захисту інформації), а головне, що для проведенням таких заходів у системі МВС є достатньо своїх служб. Це управління кадрів, штаб, центр громадських зв’язків, управління зв’язку, а також підрозділи тилового забезпечення. МВС ніколи не платило приватним підприємцям за проведення семінарів, адже там обговорюються питання оперативно-службової, агентурної діяльності та інші речі, що становлять державну таємницю. Тобто це було звичайним відмиванням коштів», – наголосив Москаль.

Крмітого, за його словами, працівники ялтинської міліції пишуть, що дану квартиру начебто купили для начальника УВС Ялти Олександра Колеснікова, котрого у Крим перевели з УМВС у Миколаївській області, а до того він працював у одному з райвідділів Донецької області. Після отримання квартири Колесніков звільнився на пенсію, пропрацювавши всього вісім місяців.

«Тому виникає питання — чи не було це переведенням Колеснікова фіктивним із метою легалізації 14,7 мільйонів гривень?», – наголошує політик.

Як повідомлялось, раніше народний Москаль повідомив, що в 2012 році МВС без проведення тендерів на 14 млн гривень закупило нерухомості у Криму.

«Все нерухоме майно (апартаменти) куплено у Ялті. Цікаво, що державне казначейство України 28 грудня закрило всі операції, і залишок коштів на рахунках бюджетних установ перерахувало в Київ», – заявив Москаль.

Згодом МВС повідомило, що службові квартири у місті Сімферополь придбані 2012 року в рамках комплексної програми забезпечення службовим житлом осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.

«Придбання майна здійснювалось в суворій відповідності до закону про державні закупівлі та відображалось у бухгалтерському обліку». – запевнили в МВС.