Мітинги в Києві та перше “золото” на Олімпійських іграх. Головне за вихідні

19 Лютого 2018, 09:33

Цими вихідними в Києві вшановували загиблих Героїв Небесної сотні, у Мюнхені завершилася безпекова конференція, а Україна здобула першу медаль на Зимових олімпійських іграх.

 

Тиждень.ua зібрав основні події, що відбулися на вихідних.


 

Мюнхенська безпекова конференція

 

 

16 лютого відкрилася Мюнхенська конференція з безпеки, на якій планувалося обговорення ключових викликів у сфері безпеки, у тому числі ситуацію в Україні.

 

Планувалося, що в рамках міжнародної Мюнхенської конференції відбудеться зустріч "нормандської четвірки" із врегулювання конфлікту на сході України, і що сторони розглянуть питання введення миротворчої місії ООН на Донбас. Однак згодом стало відомо, що зустріч перенесли.

 

Читайте також: Порошенко озвучив ключові умови розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі

 

Тим часом у рамках участі в  конференції президент України Петро Порошенко провів зустрічі з міністром оборони США Джеймсом Меттісом. Сторони обговорили питання розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі.

 

Крім того, Порошенко також провів важливі зустрічі з генсеком ООН Антоніо Гутеррешем та з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

 


Реакція Польщі на переговори між віце-прем'єрами

 

16 лютого у Варшаві відбулася зустріч віце-прем'єр-міністрів України та Польщі Павла Розенка та Петра Глінського, на якій обговорювали скандальний закон про Інститут національної пам'яті Польщі. Однак 17 лютого канцелярія президента Польщі поширила заяву, що польська сторона глибоко розчарована результатами переговорів.

 

"Відсутність рішення української сторони щодо основного питання скасування заборони польських ексгумацій на території України означає серйозний регрес довіри та не виконує мандат на переговори, встановлені президентами обох країн, що суттєво впливає на взаємні відносини", – йдеться в повідомленні канцелярії польського президента.

 

У МЗС України відреагували на заяву, назвавши її необґрунтованою.

 

«Результати переговорів на рівні віце-прем'єр-міністрів України та Польщі були позитивні оцінені обома сторонами. У цьому зв'язку вважаю необґрунтованим "глибоке розчарування результатами переговорів", оприлюднене канцелярією президента РП», – наголосив заступник глави МЗС України Василь Боднар.


Ситуація на Донбасі

 

У штабі АТО констатували, що терористи застосовували для обстрілів позицій сил АТО не лише міномети та БМП, а й важку артилерію і танки. Так, упродовж доби 17 лютого на Донбасі було зафіксовано 12 прицільних обстрілів позицій Збройних Сил України, один український військовий отримав поранення.

 

Тим часом за добу 18 лютого незаконні збройні формування 10 разів обстрілювали позиції Збройних Сил України, унаслідок чого один український військовий отримав поранення. 

 

Крім того, в суботу штаб АТО повідомив про зникнення бійця в одному з військових підрозділів.

 

«Сьогодні під час перевірки наявності особового складу одного з військових підрозділів сил Антитерористичної операції виявлено відсутність військовослужбовця», – йдеться у повідомленні.

 

Також повідомляється, що наразі проводяться першочергові пошукові заходи.


Вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні

 

 

У неділю, 18 лютого, біля Національного Меморіального комплексу Героїв Небесної сотні у столиці відбулися заходи із вшанування загиблих на Майдані під час подій 2014 року.

 

Зокрема, біля Меморіального комплексу Героїв Небесної сотні провели молебень пам'яті Героїв Небесної сотні за участі сімей тих, хто загинув на Майдані. Вшанувати пам'ять героїв прийшли сім'ї загиблих, учасники подій Майдану, небайдужі кияни.

 

Дивіться також: На Алеї Героїв Небесної Сотні запалили свічки біля портретів загиблих

 


Марш пам'яті захисників Дебальцевого

 

 

У центрі Києва 18 лютого відбулася пам'ятна акція, присвячена захисникам Дебальцевського плацдарму. Близько 200 військових та ветеранів з родинами пройшли маршем від будівлі КМДА до Софійської площі під прапорами бригад, що брали участь у боях за місто. Після цього бійці залишили свої підписи на великому державному прапорі, який передадуть на передову на Донбас.

 

Дивіться також: День мітингів у Києві

 


Погроми будівель "Росспівробітництва" та "Сбєрбанку" в Києві

 

 

У суботу, 17 лютого, представники С14, "Правого сектора", політичного руху "Традиція і порядок" та інших націоналістичних організацій провели перформанс у Російському центрі науки та культури, що підпорядковується «Росспівробітництву». Активісти стверджували, що ця організація займається розвідкою на користь Росії в Україні і здійснює проросійську агітаційну роботу. Також вони запалили фаєри, винесли з будівлі прапор РФ і спалили його.

 

Після цього очільниця «Росспівробітництва» Елєонора Мітрофанова повідомила, що будівлі завдано значних матеріальних збитків. Працівникам агентства наказали не виходити на роботу до вівторка. «Росспівробітництво» також попросило українську сторону підсилити охорону будівлі.

 

 

У неділю, 18 лютого, активісти на чолі з екс-комбатом ОУН Миколою Коханівським прийшли під "Росспівробітництво" і теж влаштували там погром, а також закидали установу яйцями. Крім того, вони розбили вікна в будівлі "Сбєрбанку".

 


Перша медаль на Олімпіаді-2018

 

 

Українець Олександр Абраменко завоював золоту медаль у чоловічому фрістайлі на Зимових олімпійських іграх. Він отримав результат 128.51.

 

 

Це перша медаль України на цих олімпійських іграх.

 

Крім того, це перша в історії України медаль у чоловічому фрістайлі. І третій зимовий вид спорту, де в України є золото. До цього в нашої країни були олімпійські чемпіони тільки з фігурного катання і біатлону.

Позначки: