НОВИНИ

Порошенко озвучив ключові умови розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі

Глава держави назвав миротворчу місію ООН "найбільш реальним кроком" для забезпечення виконання безпекового компоненту Мінських угод.

Для повномасштабного розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі залишилося отримати лише згоду Кремля. Про це заявив президент Петро Порошенко у коментарі представникам ЗМІ у Мюнхені.

 

"Щоб була запроваджена в Україні повномасштабна місія миротворців, яка забезпечить повернення цих територій під український суверенітет, для цього потрібна лиш одна річ - дотиснути Росію", - сказав він.

 

Порошенко назвав миротворчу місію ООН "найбільш реальним кроком" для забезпечення виконання безпекового компоненту Мінських угод.

 

Він наголосив, що обов’язковою вимогою України є надання миротворцям права роззброювати незаконні збройні формування, присутність миротворців на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону.

 

Також глава держави додав, що згідно з принципом миротворчих операцій, сусідні країни, як правило, не беруть участі у складі миротворчої місії.

 

Усі інші питання, за словами президента, можуть дискутуватися в пошуках компромісу.

 

Водночас він зауважив, що наразі більшість країн підтримують ідею розгортання миротворчої місії на Донбасі, й додав, що якомога швидше потрібно переходити до "дискусії по суті" в цьому питанні.

 

Як повідомлялося, раніше, в рамках участі в Мюнхенській конференції з питань безпеки президент України Петро Порошенко провів зустрічі з міністром оборони США Джеймсом Меттісом. Сторони обговорили питання розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі.

 

Нагадаємо, 16 лютого відкрилася Мюнхенська конференція з безпеки, на якій планувалося обговорення ключових викликів у сфері безпеки, у тому числі ситуацію в Україні.

 

Планувалося, що в рамках міжнародної Мюнхенської конференції відбудеться зустріч "нормандської четвірки" із врегулювання конфлікту на сході України. Передбачалося, що сторони розглянуть питання введення миротворчої місії ООН на Донбас. Однак згодом стало відомо, що зустріч перенесли.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.