НОВИНИ

У Німеччині стартує Мюнхенська конференція з безпеки

На порядку денному конференції буде обговорення світовими лідерами конфліктів в Україні та Сирії, а також ядерні амбіції Північної Кореї.

У Німеччині в п'ятницю, 16 лютого, розпочинається Мюнхенська конференція з безпеки, на якій планується обговорення ключових викликів у сфері безпеки, у тому числі ситуацію в Україні. Про це пише Радіо Свобода

 

Водночас на порядку денному конференції буде обговорення світовими лідерами конфлікту в Сирії та ядерні амбіції Північної Кореї.

 

"Погіршені відносини між Росією і Заходом стануть ключовим моментом на щорічній зустрічі світових високопосадовців. Серед можливих обговорюваних викликів – співпраця в сфері оборони ЄС і НАТО, вплив технологій на демократію і ядерну безпеку", – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, голова конференції Вольфганг Ішингер заявив, що світ рухається в напрямку "грандіозного конфлікту". Він також вказав на збільшення напруженості у відносинах між Вашингтоном та Пхеньяном, між НАТО та Росією, про "наростання" націоналізму та неліберальних течій, що, за його словами, є ознаками "ослаблення деяких основних принципів міжнародного порядку".

 

Організатори також додали, що на порядку денному конференції особлива увага приділятиметься ролі Євросоюзу в світі, відносинам блоку з Москвою і Вашингтоном, лідери яких не планують втім бути присутніми на заході.

 

Як повідомлялося, у рамках міжнародної Мюнхенської конференції з безпеки, яка триватиме 16-18 лютого, відбудеться зустріч "нормандської четвірки" із врегулювання конфлікту на сході України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.