Місія МВФ завершила роботу в Україні. Підсумки

18 Листопада 2016, 14:59

Ухвалення урядового проекту державного бюджету на 2017 рік, сформованого з урахуванням орієнтирів реформ, схвалених ключовим кредитором України – Міжнародним валютним фондом, є однією з умов успішного завершення третього перегляду загальної програми реформ між Україною і МВФ, прийнятої в березні 2015 року. Про це йдеться у заяві місії МВФ, яка завершила свою роботу в Києві.

«Місія провела конструктивні дискусії з владою про те, що потрібно зробити для завершення Третього перегляду програми EFF. І хоча країна демонструє значний прогрес, визначені кроки необхідно зробити для закріплення фінансової стабільності в середньостроковій перспективі. У їх числі – прийняття проекту держбюджету на 2017 рік, збереження фінансової стабільності та боротьба з корупцією. Дискусії з цих питань продовжаться», – йдеться у заяві. 

Водночас, у заяві зазначається, що викладена точка зору «не обов'язково збігається з думкою Ради директорів МВФ».

Тим не менш, на думку голови місії Фонду Рона ванн Рудена, зараз Україна повинна сфокусуватися на реформі державного сектора, поліпшенні ділового клімату, досягненні реальних результатів у боротьбі з корупцією, яка гальмує економічний підйом.

«Потрібно довести, що заявлене підвищення зарплат (мінімальної зарплати до 3200 грн – Ред.) буде відповідати зростанню продуктивності праці, збереженню конкурентоспроможності ринку, – цитує Рудена прес-офіс МВФ. – Необхідна подальша фіскальна консолідація, проведення пенсійної реформи та поліпшення податкового адміністрування поряд з якісним контролем державних витрат. У монетарній політиці необхідно знижувати інфляцію, відновлювати обсяги держрезервів і оживляти банківське кредитування».

У МВФ підкреслюють, що досягнення поставлених цілей, а саме – перетворення досягнутої стабілізації в стійке економічне зростання – це непросте завдання. Раніше вона завжди була викликом, і зупинка реформ лише поглиблювала кризові явища в економіці.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд визначить часовий графік надання Україні четвертого кредитного траншу в рамках програми EFF за підсумками роботи місії Фонду в Києві, яка діяла з 3 по 18 листопада

Водночас глава Нацбанку України Валерія Гонтарева зазначила, що Україна ризикує залишитися без четвертого траншу МВФ: перешкодою для позитивного рішення фонду може стати зволікання Верховної Ради з прийняттям збалансованого бюджету, реформуванням пенсійної системи, проведенням земельної реформи.