Місія Кокса-Кваснєвського не виправдовує сподівань євродепутатів

28 Березня 2013, 10:26

"Я, звичайно, дуже розчарована тим, що очікувані та бажані результати цієї місії до нині відсутні", – сказала  голова фракції Зелених у Європейському парламенті Ребекка Гармс.

Євродепутат підкреслила, що колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка все ще не реабілітовано, "тоді як ситуація з Тимошенко та Луценком дотепер не покращилася, а погіршилася".

Значно обтяжує роботу місії, на її думку, і позбавлення судом мандатів трьох депутатів Верховної Ради.

Водночас Гармс наголосила, що у роботі місії йдеться не лише про ув'язнених політиків, а й загалом про верховенство права в Україні. Вона підкреслила, що співпраця між Україною та ЄС не зводиться лише до угоди про асоціацію. Важливим, на її думку, є і спрощення візового режиму, "аби полегшити і покращити зв'язок українських громадян із ЄС". "Україна – це одна з найважливіших країн нашого сусідства. Не лише тому, що Україна така велика, і тому важлива. А тому що Україна – це частина колишнього Радянського Союзу, у котрій демократія просунулася найдалі", – наголосила Ребекка Гармс.

Євродепутат переконана, що це вимагає від ЄС безперервної та масштабної участі у сприянні розвиткові демократії в Україні.

Також про відсутність прориву у справах Тимошенко й Луценка заявляє представниця фракції Європейської народної партії у Європарламенті Ельжбета Катажина Лукачієвська, яка входить до делегації з парламентської співпраці "ЄС-Україна". "Це показує, що у цій ситуації Україна має свою позицію і не дуже зважає на європейські чи польські суспільні думки", – сказала Катажина Лукачієвська.

Як відомо, екс-президент Європарламенту Пет Кокс та екс-президент Польщі Олександр Квасневський прибувають до України з візитом у межах моніторингової місії, здійснюваної за мандатом Європарламенту 28 березня.  Очікується, що вже у квітні вони оприлюднять остаточну доповідь про результати своєї роботи. 

Європарламент розпочав місію Кокса-Квасневського у червні 2012 року.  Очікувалось, що місія сприятиме встановленню верховенства права в Україні, розв'язанню проблеми вибіркового правосуддя і таким чином стимулюватиме відновлення довіри між Україною та ЄС.