Мінкультури планує надати відновленим графіті часів Євромайдану на Грушевського статус нацпам’ятника

5 Вересня 2017, 09:27

Міністерство культури має намір ініціювати надання Кабінетом міністрів України відновленим графіті часів євромайдану на вулиці Грушевського у Києві статусу національного пам'ятника. Про це заявив Міністр культури України Євген Нищук.

"Це (графіті – ред.) зараз була категорія місцевого значення, після всього, що сталося, я думаю, що ми зможемо підготувати ті документи, які б перевели  її в категорію і ми будемо клопотати перед Кабінетом міністрів України, щоб перевели її в статус національної ", – сказав Нищук.

За його словами, якщо графіті будуть переведені з категорії пам'яток історії місцевого значення в пам'ятники історії національного значення, то буде проведена паспортизація даного об'єкта, а за будь-яке його пошкодження буде загрожувати кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, із фасаду елітного магазину "Емпоріум" на вулиці Грушевського, 4 в Києві зникли знамениті патріотичні графіті "Ікони революції", створені під час Революції гідності на початку 2014 року. Це викликало обурення серед активістів, а керівник магазину заявив, що малюнки не мали жодної цінності, хоч потім змінив свою думку. В Інституті національної пам'яті повідомили, що малюнки мають статус пам'яток і охороняються законом. Після цього протестувальники потрощили скло в магазині й запалили перед ним шини. Згодом прокуратура відкрила провадження за фактом нищення графіті.

Приміщення належить Академії наук України, а магазин "Емпоріум" його орендує. Після скандалу власник закрив магазин.