НОВИНИ

Знищення графіті "Ікони революції". Власник "Емпоріума" заявив про закриття крамниці

При цьому Ігор Доценко не уточнив, чи йдеться про тимчасове закриття, чи про постійне.

У неділю, 3 вересня, власник крамниці меблів "Емпоріум" у будинку на вулиці Грушевського в Києві, зі стін якої стерли графіті "Ікони револіції", Ігор Доценко заявив, що його салон після інциденту "закритий". Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

При цьому він не уточнив, чи йдеться про тимчасове закриття, чи про постійне.

Крім того, він заявив, що "став заручником провокаторів, які зафарбували роботи", хоч напередодні в коментарях у соцмережах називав їх низькоякісним стріт-артом. Також він висловив сподівання, що "поліція і суд розберуться, хто, де і як".

Нагадаємо, із фасаду елітного магазину "Емпоріум" на вулиці Грушевського, 4 в Києві зникли знамениті патріотичні графіті "Ікони революції", створені під час Революції гідності на початку 2014 року. Це викликало обурення серед активістів, а керівник магазину вважає, що малюнки не мали жодної цінності. В Інституті національної пам'яті повідомили, що малюнки мають статус пам'яток і охороняються законом. Після цього протестувальники потрощили скло в магазині й запалили перед ним шини. Згодом прокуратура відкрила провадження за фактом нищення графіті "Ікони революції" на фасаді будинку на вул. Грушевського.

Також київські художники вирішили з 4 вересня почати відновлювати знищені графіті