Міністр енергетики вважає, що Нафтогаз нічого Газпрому не винен

30 Січня 2013, 11:28

"Виставлено рахунок за обсяг, який Україна взагалі не брала. Тому, я вважаю, з юридичного погляду Україна виконала всі свої зобов'язання", – сказав Ставицький.

Він підкреслив, що Україна виконує умови контракту із поставок газу, вчасно й у повному обсязі вносячи оплату за спожитий газ.

Водночас, із його слів, зараз юристи вивчають боргову вимогу "Газпрому" для того, щоб надати юридично зважену відповідь. 

Нагадаємо, російський Газпром виставив Нафтогазу рахунок на суму близько $7 млрд за недобір природного газу в 2012 році виходячи з передбаченою контрактами вимогою take or pay.

Водночас у Нафтогазі підкреслюють, що компанія в повному обсязі оплатила отриманий від російської компанії газ за раніше виставленими рахунками. При цьому Нафтогаз неодноразово повідомляв російську компанію про намір знизити закупівлі природного газу у 2012 році.

Україна в 2012 році скоротила імпорт природного газу на 26,5% (11 млрд 863,9 млн куб. м) порівняно з 2011 роком – до 32 млрд 939,3 млн куб. м.

Експерти вважають , що російська сторона використовуватиме виставлений Нафтогазу рахунок як додатковий важель впливу на Україну у втягуванні її у Митний союз. 

96