НОВИНИ

Газпром вимагає від України $7 млрд за недобір газу

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" отримала від Газпрому рахунок на $7 млрд за недобір минулого року законтрактованих обсягів газу. Про це повідомило джерело з української сторони газеті Financial Times.

На думку співбесідника видання Нафтогаз навряд чи заплатить за рахунком, що може змусити Газпром перенести розгляд цього питання до міжнародного арбітражу.

Британська газета пише, що вимога "Газпрому" виплатити $7 млрд загрожує спричинити третій масштабний конфлікт між Росією і Україною в газовій сфері.

У Газпромі інформацію британської газети наразі не коментують, але пояснили, що Нафтогаз "своєчасно й у повному обсязі оплатив весь отриманий природний газ за виставленими Газпромом рахунками".

У компанії також нагадали, що Нафтогаз неодноразово повідомляв російській компанії про намір знизити закупівлі природного газу.

Україна 2012 року закупила 33 млрд куб. м російського газу. Тим часом, згідно з чинним контрактом від 19 січня 2009 року, Нафтогаз мав купити 52 млрд куб. м газу, мінімальні зобов'язання (take-or-pay) становлять 41,6 млрд куб. м. Контракт також передбачає зниження за домовленістю сторін контрактного обсягу закупівлі газу максимум на 20%, при цьому така угода має бути укладена не пізніше, ніж за шість місяців до початку року постачання.

Також Україна минулого року скоротила імпорт природного газу на 26,5% (на 11 млрд 863,9 млн куб. м) порівняно з 2011 роком - до 32 млрд 939,3 млн куб. м.

Практично весь обсяг газу імпортовано з Росії НАК "Нафтогаз України" та підконтрольною Дмитру Фірташу OstChem Holding Limited (Кіпр). Близько 55 млн куб. м становить природний газ, імпортований НАК у листопаді-грудні за реверсною схемою згідно з контрактом з RWE (Німеччина).

Як повідомлялось, Україна планує у 2013 році скоротити закупівлю газу у Російської Федерації до 20 млрд куб. м і імпортувати з Європи за реверсною схемою близько 5 млрд куб. м.

Раніше нинішній віце-прим’єр-міністр Юрій Бойко у відповідь погрози Газпрому судитися з Україною за скорочення обсягів закупівлі газу не виключав судових позовів до російського монополіста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.