НОВИНИ

У Нафтогазі вимогу Газпрому сплатити $7 млрд назвали елементом тиску

НАК «Нафтогаз України» не планує оплачувати виставлений Газпромом рахунок на $7 млрд за недобір газу у 2012 році. Про це з посиланням на власні джерела повідомляє «КоммерсантЪ-Украина».

«Ми сприймаємо це як елемент тиску в ході переговорів про створення газотранспортного консорціуму і зниження ціни газу для України, які ще тривають», – наголосило джерело «КоммерсантЪ-Украина».

У 2012 році Україна імпортувала 32,9 млрд кубометрів російського газу. З них 24,9 млрд  придбав "Нафтогаз", а 8 млрд - Ostchem Holding Дмитра Фірташа.

У "Газпромі" наполягають, що за контрактом від 2009 року Україна має закуповувати 52 млрд. кубометрів газу, але може знижувати відбір на 20%, до 42 млрд, а далі вступає в дію умова take-or-pay, тобто газ повинен бути оплачений в будь-якому випадку.

Україна ж стверджує, що при своєчасному оформленні заявки вона вправі знижувати відбір до 33 млрд кубометрів. 

Як повідомлялося, Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» отримала від Газпрому рахунок на $7 млрд за недобір минулого року законтрактованих обсягів газу.

У листопаді минулого року юристи повідомляли, що Газпром може витребувати від України від $2,7 млрд до $5,7 млрд штрафу за недобір газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.