Мігранти заблокували залізничну колію на грецько-македонському кордоні

3 Березня 2016, 12:55

Група мігрантів на грецько-македонському кордоні перекрили залізничну лінію в четвер, 3 березня, на знак протесту проти відмови Македонії дозволити їм продовжити свій рух в напрямку Західної Європи. Про це повідомляє ABC News.

Біженці лягли на колії на грецькій стороні, запобігаючи проходу вантажного поїзда, який прямував з Македонії на південь.

Станом на 3 березня, близько 10 000 чоловік опинилися заблокованими на грецько-македонському кордоні. Влада Македонії заявила про намір впускати тільки таку кількість людей, яку прийме наступна країна на маршруті, Сербія. Грецька поліція повідомляє, що протягом останньої доби 500 осіб отримали дозвіл на перетин кордону. Деяких з них, однак, потім повернули назад. Македонська влада заявила, що документи цих осіб не в порядку. 

Мігранти зазначають, що Македонія не приймає згенеровані комп'ютером документи, видані грецькою поліцією. Таким чином, шукачі притулку не можуть підтвердити свою особистість та довести, що документи є справжніми.

Нагадаємо, 29 лютого македонська поліція застосувала шумові гранати та газ для розгону біженців на кордоні з Грецією. Мігранти зламали ворота на пропускному пункті та намагалися прорватися на територію Македонії. Того ж дня в уряді Греції заявили, що чекають на прибуття десятків тисяч біженців протягом найближчого часу. Грецький міністр з питань міграції зазначив, що 22 тисячі шукачів притулку вже перебувають у країні. Канцлер Німеччини Ангела Меркель у свою чергу відреагувала на заяву грецького уряду, звернувшись із закликом до європейських країн не закривати свої кордони. На думку лідера ФРН, закриття кордону залишить Грецію один на один з мігрантами, що занурить країну в хаос.