М’янма та Бангладеш домовилися про повернення мусульман рохінджа

23 Листопада 2017, 14:01

У м'янмській столиці Найп'їдо була підписана угода між представниками М'янми та Бангладеш щодо мусульман рохінджа, які втекли з країни через насильство. Про це повідомляє українська служба ВВС.

За інформацією, угода стосується повернення сотень тисяч мусульман рохінджа назад до М'янми.

Наразі жодних деталей домовленостей не повідомляється. Міністр закордонних справ Бангладеш назвав цю угоду "першим кроком".

Представники М'янми заявили, що країна готова прийняти рохінджа "якомога швидше".

Як повідомлялося, масштабна операція військових М'янми у регіоні Ракхайн, де проживає нацменшина рохінджа, розпочалася наприкінці серпня після того, як група бойовиків рохінджа здійснила серію нападів на поліцейських. За цей час сотні рохінджа були вбиті, багато їхніх будинків – спалено. Рохінджа почали масово втікати у Бангладеш. 10 вересня угруповання "Араканська армія порятунку рохінджа" (ARSA) оголосило про призупинення вогню проти урядових сил М'янми на місяць, проте уряд цю пропозицію відкинув, заявивши, що не має намірів вести переговори з "терористами". 

​17 вересня в ООН заявили, що  Бангладеш загрожує гуманітарна катастрофа через прибуття із сусідньої М'янми понад 400 тисяч представників етнічної меншини рохінджа.