Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель під час зустрічі з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким заявила, що будівництво газопроводу з Росії до Німеччини "Північний потік-2" не ставить під загрозу диверсифікацію газопостачання Європи. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Зазначається, що ФРН розглядає даний газопровід виключно як бізнес-проект, за допомогою якого російський газ буде доставлятися по дну Балтійського моря до Німеччини.
За словами канцлера, в польському Свіноуйсьце(місто в Західнопоморському воєводстві Польщі, – Ред.) побудований новий термінал зрідженого газу.
У свою чергу, прем'єр-міністром Польщі наголосив, що в результаті будівництва газопроводу "буде підірвана роль України як транзитної країни для російського газу".
"Варшава хоче, щоб Єврокомісія звернула на це увагу і прописала ситуацію з російсько-німецьким газопроводом в Третьому енергопакеті ЄС, надісланому на забезпечення рівної конкуренції і безпеки поставок на газовому ринку Євросоюзу", – йдеться у заяві.
Нагадаємо, 15 лютого прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" створить напругу, яка може призвести до великої російсько-української війни.
Раніше німецьке місто Штральзунд видало офіційний дозвіл на будівництво 55 кілометрів газопроводу "Північного потоку-2".
Додамо, 13 грудня президент Польщі Анджей Дуда на спільному брифінгу з президентом України Петром Порошенком у Харкові заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" несе загрози енергобезпеці ЄС. Президент Польщі також повідомив, що обговорював з Порошенком питання підтримки України шляхом інвестицій, які полягають у будівництві газопроводу-інтерконектора.
Як повідомлялось, у листопаді екс-глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Польща заохочує інші країни ЄС, зокрема, Хорватію відмовитися від поставок російського газу. За його словами, Польща у своєму протистоянні побудові газопроводу "Північний потік-2" заохочує і інші держави. Він підтвердив намір Польщі відмовитися від продовження контракту на постачання російського газу, який закінчується в 2022 році.