НОВИНИ

У Німеччині видали ще один дозвіл на будівництво "Північного потоку-2"

У Газпромі очікують, що в першому кварталі 2018 року компанія отримає дозвіл від Федерального морського та гідрографічного агентства Німеччини.

Німецьке місто Штральзунд видало офіційний дозвіл на будівництво 55 кілометрів газопроводу "Північного потоку-2". Про це повідомило Польське радіо. 

 

"Російсько-німецька інвестиція отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію морського відрізка газопроводу «Північний потік-2» у територіальних водах Німеччини біля Грайфсвальда", — йдеться у повідомленні "Газпрому". 

 

Компанія очікує, що в першому кварталі 2018 року отримає дозвіл від Федерального морського та гідрографічного агентства Німеччини.

 

Газпром також запевнив, що процедури отримання дозволів в інших чотирьох країнах, через які заплановано маршрут газопроводу, тобто в Росії, Фінляндії, Швеції та Данії, також проходять згідно з графіком.

 

"Це ключове рішення, яке вже дає змогу розпочати будівництво найважливішого відрізка нового морського газопроводу «Північний потік-2» у територіальних водах Німеччини і терміналі в Грайфсвальді", – заявив голова "Газпрому" Алєксєй Міллєр.

 

Зазначається, що проти реалізації проекту "Північний потік-2" активно виступають Польща, країни Балтії та Україна. 

 

Нагадаємо, 13 грудня президент Польщі Анджей Дуда на спільному брифінгу з президентом України Петром Порошенком у Харкові заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" несе загрози енергобезпеці ЄС. Президент Польщі також повідомив, що обговорював з Порошенком питання підтримки України шляхом інвестицій, які полягають у будівництві газопроводу-інтерконектора.

 

Як повідомлялось, у листопаді екс-глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Польща заохочує інші країни ЄС, зокрема, Хорватію відмовитися від поставок російського газу.  За його словами, Польща у своєму протистоянні побудові газопроводу "Північний потік-2" заохочує і інші держави. Він підтвердив намір Польщі відмовитися від продовження контракту на постачання російського газу, який закінчується в 2022 році.