НОВИНИ

Дуда підтвердив позицію Польщі щодо "Північного потоку-2"

На думку президента, будівництво газопроводу несе загрози енергобезпеці ЄС.

Польща, як і Україна, виступає проти будівництва газопроводу "Північний потік-2". Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда на спільному брифінгу з президентом України Петром Порошенком у Харкові.

"Позиція Польщі щодо "Північного потоку-2" незмінна. Ми абсолютно проти цієї інвестиції. Ми вважаємо, що вона зневажає європейські норми, що вона проти інтересів Європейського Союзу і тут наші позиції (з Україною - ред.) зі самого початку однозначні, ідентичні та незмінні", - заявив Дуда.

Президент Польщі також повідомив, що обговорював з Порошенком питання підтримки України шляхом інвестицій, які полягають у будівництві газопроводу-інтерконектора.

"Я радий, що це інвестиційне завдання реалізується тепер і тут є тісна співпраця Польщі та України. Ми відкриті в питаннях можливих пропозицій щодо постачання скрапленого газу для України", - сказав Дуда.

За його словами, проект будівництва газопроводу-інтерконектора повинен бути реалізований так, щоб він приніс користь обом країнам.

"Це інвестиція, яка має служити нашим країнам. І вона повинна бути реалізована так, щоб обидві сторони виграли від цієї інвестиції", - наголосив Дуда.

Нагадаємо, раніше очільник польського МЗС Вітольд Ващиковський заявив, що Польща заохочує інші країни ЄС, зокрема, Хорватію відмовитися від поставок російського газу.

"Північний потік-2" - проект будівництва газопроводу потужністю 55 млрд кубометрів з Росії в Німеччину через Балтійське море. Передбачається, що маршрут по дну моря, а також точка входу в газотранспортну систему Німеччини в Грайфсвальді будуть ті ж, що і у першого Nord Stream, запущеного в 2011 році.