НОВИНИ

Польща закликала інші країни ЄС відмовитись від російського газу - Ващиковський

Глава польського МЗС підтвердив намір країни відмовитися від продовження контракту на постачання блакитного палива з РФ.

Польща заохочує інші країни ЄС, зокрема, Хорватію відмовитися від поставок російського газу. Про це заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський в ефірі Польського радіо.

За його словами, Польща у своєму протистоянні побудові газопроводу "Північний потік-2" заохочує і інші держави.

Ващиковський підтвердив намір Польщі відмовитися від продовження контракту на постачання російського газу, який закінчується в 2022 році.

"Ми хочемо завершити у 2022 році російський контракт. Більш того, ми закликаємо інші держави, наприклад Хорватію, щоб вона теж побудувала газовий термінал в Адріатиці, який міг би забезпечити ту частину Європи газом з інших держав світу" - сказав він.

Минулого тижня Єврокомісія оприлюднила проект поправок до газової директиви ЄС 2009/73. Вони поширюють вимоги Третього енергопакету ЄС — доступ третіх осіб до газопроводів, заборона на поєднання бізнесу з транспортування і продаж газу, а також прозорість тарифів на імпортні морські газопроводи з третіх країн.

Нагадаємо, що у жовтні Єврокомісія вирішила заблокувати інвестиції Газпрому. За допомогою зміни газової директиви Європейська комісія може перешкодити інвестувати, зокрема, у "Північний потік-2".