Мер Житомира намагався перевести обслуговування житла від ЖЕКів до своїх кишенькових фірм

9 Вересня 2013, 11:45

Чиновники планували запровадити нову схему на конкурсі з утримання будинків та прибудинкових територій Житомира, який був оголошений 25 липня цього року.

Формальною підставою для заміни ЖЕКів на приватні структури став прийнятий майже десять років тому Закон «Про житлово-комунальні послуги» та урядова постанова 2005 року. Про оголошення конкурсу його потенційні учасники дізнавались з газет, а провести його хотіли менше, ніж за місяць.

Уповноваженими особами, які здійснювали зв’язок з учасниками конкурсу стали заступник міського голови Володимир Кропивницький та начальник житлового управління міськради Світлана Півоварова.

Як з’ясувало видання, на наступний день після оголошення конкурсу в Житомирі зареєстрували 11 нових фірм. Їх назви клонують існуючі у місті ЖЕКи: «Приватне підприємство «КВЖРЕП №1»… і так до ПП «КВЖРЕП №16».

Винятком став приватний КВЖРЕП №4 Володимира Тичини, який вже кілька років працює у місті, а також «КомЕнерго-Житомир» Юрія Антіпова.

Кожне з новостворених підприємств має ідентичний склад засновників: житомиряни Євген Діков, Віталій Єфімов та Альона Оленнікова. Статутний фонд кожної фірми – 3 тис грн, а частки між засновниками поділено в пропорції 20% Дікову, і по 40% Єфімову та Оленніковій.

Як зазначає видання, ці особи пов’язані із вищезгаданими чиновниками. Так, міський голова Житомира і Оленнікова є співзасновниками ТОВ «Житомирпиво», яким Дебой керував до обрання мером.

Діков є зятем начальника житлового управління Півоварової. Саме він є номінальним керівником всіх 11 фірм-прокладок.

А заступник мера Кропивницький багато років володіє ТОВ «Фабрика вікон «Океан», у якій Віталій Єфімов вказаний у якості контактної особи дилерського відділу. Втім, у телефонній розмові працівники фірми назвали Єфімова директором «Фабрика вікон «Океан». Видання припускає, що дружина Кропивницького Людмила та офіційний директор фірми Оксана Єфімова – сестри.

Всі 11 новостворених фірм зареєстровані на трьох адресах у приватних квартирах, одна з яких є приватною власністю Півоварової. Жодна з вказаних квартир не придатна для роботи контор, що мали б обслуговувати житловий фонд міста. Крім того, у цих компаній немає необхідного штату працівників.

«Ці приватні КВЖРЕПи повинні були стати лише фінансовою прокладкою, основна мета якої – вивести мільйони гривень проплат за комунальні послуги з бюджетної сфери, підсумував автор», – пише видання.

Відкриття конвертів з пропозиціями повинно було відбутись 23 серпня, але його перенесли на 30 серпня. Врешті, жодна з новостворених 11 фірм на конкурс так і не подалася.

Рішення про неучасть у конкурсі прийняли в останній момент через активізацію уваги до цієї ситуації кількох політиків, ЗМІ та Антимонопольного комітету.

Як повідомлялось, 28 серпня апеляційний суд Житомирської області вирішив застосувати домашній арешт до екс-мера Житомира Георгія Буравкова, який підозрюється в заподіянні шкоди Нацбанку на суму більше 20 млн грн.

5 серпня Буравкова затримала прокуратура за підозрою у незаконному "відчуженні майна".

Нагадаємо, у листопаді 2006 року слідчі прокуратури області винесли постанову про притягнення Буравкова як обвинувачуваного за підозрою в розкраданні більше $6 млн кредитів ЄБРР, які надавалися Україні для розвитку малого та середнього бізнесу під гарантії уряду, починаючи з 1995 року. Тривалий час Буравков перебував у розшуку.