Мер Луцька засекретив інформацію про доходи чиновників міськради

25 Вересня 2013, 13:26

«Документ має назву «Перелік відомостей, що становлять службову інформацію у виконавчих органах Луцької міської ради». Розпорядження про визначення переліку таких відомостей 18 вересня підписав міський голова Микола Романюк.

У Transparency International вважають, що з юридичної точки зору цей документ суперечить Законам України «Про доступ до публічної інформації» та «Про засади запобігання та протидії корупції», – йдеться у повідомленні.

Згідно з документом, до списку службової інформації потрапили: генеральний план міста, відомості про заробітну плату працівників, відомості, що містяться у деклараціях про доходи.

На думку мерії розголошення цієї інформації може призвести до «порушення конституційних прав і свобод людини та громадянина, нанесення шкоди територіальній громаді, створення перешкод роботі муніципалітету» тощо.

За словами аналітика Transparency International Україна та координатор ініціативи «Декларації без декорацій» Анатолія Стояна, не виключено, що рішення влади Луцька викликане саме діяльністю місцевих активістів, які почали моніторити декларації держслужбовців та надсилати інформаційні запити до держустанов.

«Якщо надання публічної та законної інформації перешкоджає роботі Луцької мерії, то варто замислитися про зміст роботи цього муніципалітету. Кожна така спроба виглядає досить підозрілою, тому спонукає нас приділити ще більш пильну увагу отриманим відомостям», – зауважив Стоян.

За інформацією активістів Національної моніторингової кампанія «Декларації без декорацій» інформацію про статки власного керівництва відмовилися надати Державна служба статистики, Уряд Автономної Республіки Крим, Донецька міська рада. Крім того, Секретаріат Кабінету Міністрів України попросив додаткові 20 робочих днів аби обробити дані трьох осіб.

Як повідомлялось, Transparency International в Україні рекомендує Міністерству юстиції збільшити розмір штрафу за надання недостовірних даних державними чиновниками в їхніх деклараціях з 425 гривень до 5,1 тис. – 17 тис. гривень.

Нагадаємо, з 183 народних депутатів ВР VII скликання, які оприлюднили декларацію про доходи за 2012 рік, 119 володіють власними автомобілями, при цьому найпопулярнішими марками серед депутатів є Mercedes-Benz, Toyota та Lexus.

Аналіз 183 декларацій парламентарів також засвідчив, що протягом 2012 року щонайменше 44 народних депутати отримали дохід більше 1 млн грн, а ще 15 депутатів задекларували річний дохід сім’ї, що також перевищує мільйон гривень. 

У травні Верховна Рада ухвалила антикорупційний закон, який зменшив обов'язковий для декларування мінімальний розмір витрат (вкладів, внесків) вищих посадових осіб з 150 тис. до 80 тис. гривень.