«Зрозуміло, ми не можемо підтримати референдум в такій формі, як його передбачається проводити… Питання, пов'язані з визначенням статусу Криму, тим більше якщо вони спричинять зміну меж, треба вирішувати іншим чином. Референдум не може бути проведений в умовах, коли на вулицях Криму присутні війська сусідньої держави. За законом у нас навіть вибори не можуть проводитися, якщо вводиться надзвичайний стан. А зараз вже не надзвичайний, а військовий стан!» – зазначив він «Коммерсанть-Украина».
Чубаров зазначив, що сьогодні населення АРК становить близько 2 млн осіб, з них 58 % – етнічні росіяни, 24 % – етнічні українці і 14% – етнічні кримські татари.
«Навіть якщо припустити, що теоретично такий референдум можливий, наша пропозиція така – давайте проведемо його в один день, але роздільно за трьома етнічними спільнотами. Росіяни, українці, кримські татари – всі будуть опитуватися окремо. Кожен повинен ідентифікувати себе з тією чи іншою етнічною групою без примусу», – зауважив голова Меджлісу.
«Якщо відповіді у всіх трьох групах співпадуть, тоді це можна вважати волевиявленням всього населення Криму. Якщо ж тільки одна етнічна група вважатиме, що вона в чисельній більшості, і її думка має бути домінуючою, то ми з цим не погодимося», – зауважив він.
Як повідомлялось, 27 лютого парламент Криму, який зранку був захоплений невідомими, які назвали себе "самообороною російськомовних громадян", прийняв постанову про проведення в Автономії республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень Автономної Республіки Крим.
Згодом ЗМІ повідомили, що під час засідання у сесійній залі перебувало 53 депутата, однак кілька з них залишили засідання, серед яких і депутати від "Русского єдінства" Сергій Шувайников і Яніна Павленко.
Центральна виборча комісія нагадала про відсутність законодавчої бази для проведення місцевих референдумів.