НОВИНИ

Голова Меджлісу: Ми не виводитимемо людей на мітинги проти озброєних солдатів

Кримські татари не виходитимуть на мітинги, поки в Криму перебувають озброєні російські військові. Про це заявив в інтерв’ю газеті «Коммерсанть-Украина» голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров.

Він зазначив, що після 26 лютого кримські татари не виходили на жодний мітинг, оскільки ситуація в автономії стала зовсім іншою.

«У таких умовах методи, які використовує громадськість, щоб вплинути на ситуацію, - мітинги, вуличні акції, - вичерпані. Виводити людей на мітинги проти озброєних солдатів ми не будемо. Сумно те, що не було адекватних дій державних органів, які зобов'язані забезпечувати порядок в країні і безпеку громадян», – зазначив він в інтерв’ю газеті «Коммерсанть-Украина».

Водночас кримські татари, за словами Чубарова, щовечора збираються і контролюють ситуацію в межах своїх місць проживання.

«Вони обходять вулиці, охороняють культові будівлі», – зазначив він.

Втім, голова Меджлісу заперечує, що йдеться про народну самооборону за участю кримських татар.

«Наші люди не озброєні. Як правило, на в'їзді встановлена бочка, в якій горить вогонь, розвішені системи звукової сигналізації. Це в основному молодь, люди 25, 35, 40 років. Але назвати їх загонами самооборони не можна! Те, що в Криму останнім часом творили загони так званої самооборони, було частиною великого плану іншої держави. Сьогодні всі, хто допомагає іноземним військам, вступив на територію України, хто допомагає блокувати адміністративні будівлі, території українських гарнізонів, - це псевдозагони самооборони», – зазначив він.

Нагадаємо, 27 лютого близько 5-ої ранку близько 60 невідомих зі зброєю захопили приміщення Верховної Ради Криму й Ради міністрів АРК у Сімферополі. Працівників звідти вивели.

Бойовики, що захопили будівлі, назвали себе "самообороною російськомовних громадян". Жодних вимог вони не висувають. Вони також відмовились від переговорів з главю уряду АРК Анатолієм Могильовим та представниками російського консульства, заявивши, що не уповноважені вести переговори.

У таких умовах депутати кримського парламенту ухвалив рішення про недовіру Раді міністрів Криму й скорочення її повноважень. За підтримку відповідного рішення проголосували 55 з 64 кримських парламентарів.

На цьому ж засіданні парламент Криму прийняв постанови про проведення в Автономії республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень Автономної Республіки Крим. За це рішення проголосували 61 з 64 депутатів. Точна кількість депутатів, які голосували за ці рішення, невідома.

Генеральна прокуратура почала кримінальне провадження за статтею "теракт" за фактом захоплення в Криму будівель Верховної Ради Криму і Ради міністрів автономії.

З того часу кількість озброєні російські військові почали блокувати військові частини в Криму. За останньою інформацією, наразі їх налічується близько 16 тис.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.