Меджліс не визнає результатів “референдуму” в Криму і не виключає репресій проти кримських татар

17 Березня 2014, 10:52

Наступні дії кримських татар значною мірою залежатимуть від поведінки центральної української влади та міжнародної спільноти.

«Наскільки вони (центральна українська влада та міжнародна спільнота – Ред.) наполягатимуть на дотриманні прав кримськотатарського народу, з чим ми до них зверталися, наскільки ці речі будуть реалізовані, настільки кримські татари відчуватимуть певну опору, впевненість у своїх діях. Якщо ж ми залишимося без належної підтримки, то і дії наші будуть іншими», – сказав Джелял.

При цьому у Меджлісі, як і раніше, висловлюють занепокоєння через загони самооборони в Криму, «які останнім часом все більш радикалізуються».

«Ці загони, швидше за все, займуться тими, хто виступав проти «референдуму», незаконного уряду і його дій. І тут можуть виникнути інциденти, які дестабілізують ситуацію в Криму остаточно. Дуже побоююся провокацій з боку тих, хто сьогодні в ейфорії від результатів «референдуму». Ті, на кого цей референдум разрахований, сьогодні в певній ейфорії можуть дозволити собі неадекватну поведінку щодо супротивників референдуму. Це може призвести до серйозних наслідків», – вважає представник Меджлісу.

Він також зазначив, що переважна більшість кримських татар підтримала заклик Меджлісу кримськотатарського народу бойкотувати незаконний «референдум» і не брала участі у ньому.

Джелял повідомив, що у Меджлісі відстежували виборчу поведінку на тестових ділянках, там, де більше половини виборців є кримськими татарами.

«Інформація, якою ми володіємо, підтверджує, що більшість кримських татар бойкотувала «референдум». За винятком одиниць, може пари-трійки десятків співвітчизників, які пішли на дільниці, але й не всі вони, ймовірно, голосували так, як того хотілося організаторам «референдуму», – зазначив Джелял.

Як повідомлялось, самопроголошений прем'єр Криму Сергій Аксьонов у своєму Twitter вже оголосив, що за підсумками «референдуму» 96,6% тих, хто брав участь у ньому, висловилися за приєднання до Росії.

Згідно із оприлюдненими даними Республіканського інституту політичних та соціологічних досліджень, у Криму 93% учасників "референдуму" проголосували за приєднання АРК до Російської Федерації.

Раніше комісія з проведення референдуму відзвітувала, що після підрахунку голосів на 75% дільниць на "референдумі" в Криму за приєднання півострова до Росії нібито проголосувало 95,7% виборців. У Росії вважають, що голосування у Криму відповідає нормам міжнародного права.

На думку голова Комітету виборців України Олександра Черненка, високу явку на "референдумі" у Криму забезпечили махінації зі списками.

Нагадаємо, про невизнання результатів «референдуму» в Криму вже заявили ЄС, США, Туреччина, Великобританія, Франція та Італія, а також Канада та Японія.