Литвин каже, що зміни до Конституції мають бути комплексними

23 Червня 2012, 20:44

Литвин висловив сумнів, що на розгляд Верховної Ради буде внесено проект нової редакції Конституції, оскільки, за його словами, не передбачені порядок і процедура прийняття нового Основного Закону. Характер змін до Конституції, вважає Литвин, залежатиме «від напрацювань, які здійснить Конституційна асамблея, і від настроїв у суспільстві».

Внесення змін, за його словами, потребують розділи, зокрема, щодо прав і свобод людини у частині їхнього забезпечення і відповідальності влади за їхню реалізацію. При цьому керівник парламенту нагадав, що зміни у жодному разі не повинні «погіршувати соціальне самопочуття людей, звужувати обсяг прав і свобод».

«Головне – щоб був консенсус і розуміння, в якому обсязі ці зміни мають бути здійснені», – наголосив Литвин.

 Нагадаємо, раніше  Голова Верховної Ради Володимир Литвин  назвав  утопічною ідею внесення змін до Конституції в частині надання російській мові статусу другої державної, яку висунули представники фракції Партії регіонів у ВР.

Згідно з результатами  соцопитування Центру Разумкова,  4,1% українців головною причиною складної соціально-економічної ситуації в Україні вважають недосконалість діючої Конституції.

20 червня відбулося перше засідання Конституційної асамблеї, під час якого Янукович висловив сподівання, що після виборів Верховної Ради до роботи асамблеї приєднаються представники опозиції.

Президент Віктор Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові 17 травня. Представники опозиції відмовилися брати участь у роботі асамблеї.

Читайте також: Конституційна асамблея: Віктор Янукович піде по двох етапах