Луценко розкрив подробиці переговорів ГПУ із МКС щодо злочинів проти Майдану

27 Жовтня 2016, 15:59

Під час тригодинної зустрічі представників Генеральної прокуратури із представниками Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду сторони дійшли спільної думки про те, що злочини на Майдані є частиною ланцюга злочинів, що призвели до агресивної війни РФ і підтримуваних нею сепаратистів проти України. Про це у Facebook повідомив генпрокурор України Юрій Луценко.

"Делегації Офісу Прокурора МКС була надана інформація про російських політичних та військових керівників, дії яких мають отримати оцінку щодо скоєння на території нашої держави злочинів проти людяності та воєнних злочинів", – написав він.

За словами Луценка, сторони домовилися посилити співпрацю не тільки в обміні інформацією, але і в допуску працівників МКС до матеріалів проваджень ГПУ щодо злочинів, вчинених стосовно учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності, а також пов’язаних з військовою агресією РФ на сході України та у Криму.

Раніше заступник генпрокурора Євген Єнін повідомив, що ГПУ та МКС узгодили алгоритм притягнення до відповідальності Януковича та керівництва РФ.

Як повідомлялося, 22 жовтня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що має намір до кінця поточного року передати до суду справу про злочини в складі організованої групи колишнього президента України Віктора Януковича. 

Також Луценко не виключив передачу справ із розслідування злочинів проти активістів євромайдану до Міжнародного кримінального суду. 

Нагадаємо, у Генеральній прокуратурі України створили Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, якому передали справу екс-президента Віктора Януковича. До цього її вів Департамент спеціальних розслідувань під головуванням Сергія Горбатюка.

На думку Горбатюка, рішення забрати у нього розслідування справи екс-президента Віктора Януковича не має об’єктивних підстав  та зашкодить розслідуванню.

В свою чергу адвокати родин Небесної сотні вважають, що рішення ГПУ забрати у Департаменту спеціальних розслідувань справу Віктора Януковича і, водночас, значну кількість слідчих, матиме низку негативних наслідків.

Читайте також: Луценко відібрав справу Януковича у Горбатюка. Реакція соцмереж

За словами генпрокурора, Горбатюк наполягає виключно на очному процесі у справі Януковича, що і стало підставою до такого рішення.