НОВИНИ

  ▪   Ганна Чабарай

Горбатюк заявив, що рішення Луценка забрати в нього справу Януковича зашкодить розслідуванню

Начальник Департаменту не виключив, що керівництво йде на такі кроки навмисне, усвідомлюючи ризики.

Начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк вважає, що рішення забрати у нього розслідування справи екс-президента Віктора Януковича не має об’єктивних підстав та зашкодить розслідуванню. Про це Горбатюк сказав у коментарі Тижню.

«Наслідків такого рішення може бути багато, але я не бачу тут плюсів, а тільки мінуси для справ», - сказав він.

Горбатюк наголошує, що слідчі не встигнуть ознайомитися зі справами після їх об’єднання.

«За Кримінально-процесуальним кодексом слідчі мають тільки рік на розслідування провадження. Якщо вони будуть ознайомлюватися навіть із одним томом у день, то саме тільки ознайомлення займе 2-3 роки. Ніхто не думає про те, у який спосіб усі ці справи мають бути закінчені. Треба працювати насамперед над збором доказів і ставити питання перед Верховною Радою, щоб вона вдосконалила законодавство, і доведення справ до суду стало можливим», - сказав прокурор.

Він висловив припущення, що керівництво могло піти на такий крок заради піару.

«Існують ризики, до яких призведуть такі рішення – розділення департаменту, об’єднання справ в одну, швидке направлення до суду. Якщо ми усвідомлюємо, що це все може призвести до уникнення Януковичем відповідальності, а це все-таки відбувається, то напрошується запитання: а чи не навмисно це робиться?», - наголошує Горбатюк.

Нагадаємо, у Генеральній прокуратурі України створили Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, до складу якого увійшло 63 співробітники. Йому передали справу екс-президента Віктора Януковича, яку до цього вів Департамент спеціальних розслідувань під головуванням Сергія Горбатюка. У Департаменті залишається розслідування та передача до суду справ по Майдану, в його складі працюватимуть 56 співробітників.

Адвокати родин Небесної сотні вважають, що рішення Генеральної прокуратури забрати у Департаменту спеціальних розслідувань справу Віктора Януковича і, водночас, значну кількість слідчих, матиме низку негативних наслідків. Зокрема, справи екс-посадовців об'єднають в одну, яка налічуватиме 5 тисяч томів, і при цьому скоротиться термін їх розслідування до 2-4 місяців, і передати справу до суду буде фізично неможливо. Це може призвести до виведення Януковича та екс-посадовців з-під кримінальної відповідальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.