НОВИНИ

ГПУ та МКС узгодили алгоритм притягнення до відповідальності Януковича та керівництва РФ

Переговори тривали три години.

Генеральна прокуратура України узгодила з Міжнародним кримінальним судом алгоритм притягнення до відповідальності колишнього президента України Віктора Януковича та його поплічників, керівництва РФ та підтримуваних ним бойовиків на Донбасі. Про це у Facebook повідомив заступник генпрокурора Євген Єнін.

"3-х годинні переговори з Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду – є спільне розуміння подальшого спільного алгоритму дій України та МКС щодо притягнення до відповідальності януковичів і ко, керівництва РФ та підконтрольних їм терористів," – написав він.

Як повідомлялося, 22 жовтня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що має намір до кінця поточного року передати до суду справу про злочини в складі організованої групи колишнього президента України Віктора Януковича. 

Також Луценко не виключив передачу справ із розслідування злочинів проти активістів євромайдану до Міжнародного кримінального суду. 

Нагадаємо, у Генеральній прокуратурі України створили Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, якому передали справу екс-президента Віктора Януковича. До цього її вів Департамент спеціальних розслідувань під головуванням Сергія Горбатюка.

На думку Горбатюка, рішення забрати у нього розслідування справи екс-президента Віктора Януковича не має об’єктивних підстав  та зашкодить розслідуванню.

В свою чергу адвокати родин Небесної сотні вважають, що рішення ГПУ забрати у Департаменту спеціальних розслідувань справу Віктора Януковича і, водночас, значну кількість слідчих, матиме низку негативних наслідків.

Читайте також: Луценко відібрав справу Януковича у Горбатюка. Реакція соцмереж

За словами генпрокурора, Горбатюк наполягає виключно на очному процесі у справі Януковича, що і стало підставою до такого рішення.

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.