НОВИНИ

Луценко пояснив, які розбіжності з Горбатюком виникли у справі Януковича

За словами генпрокурора, Горбатюк наполягає виключно на очному процесі у справі Януковича.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що у нього та у голови Управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка виникли розбіжності щодо процесу у справі злочинів режиму Віктора Януковича. 

За словами очільника ГПУ, Горбатюк наполягає на тому, що процес у справі Януковича має був виключно очним. Генпрокурор цю позицію не підтримує.

"Усі економічні справи, необхідні для передачі злочинного угруповання Януковича до суду, відходять разом зі слідчими та прокурорами. Це вимушено. Бо Горбатюк проти заочного процесу, каже – треба чекати на очний. Я на це ніколи не погоджуся", - зазначив Луценко.

Він зазначив, що в управлінні Горбатюка лишаються всі справи Майдану і всі співробітники, які над ними працювали.

Нагадаємо, у Генеральній прокуратурі України створили Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, до складу якого увійшло 63 співробітники. Йому передали справу екс-президента Віктора Януковича, яку до цього вів Департамент спеціальних розслідувань під головуванням Сергія Горбатюка. У Департаменті залишається розслідування та передача до суду справ по Майдану, в його складі працюватимуть 56 співробітників.

Адвокати родин Небесної сотні вважають, що рішення Генеральної прокуратури забрати у Департаменту спеціальних розслідувань справу Віктора Януковича і, водночас, значну кількість слідчих, матиме низку негативних наслідків. Зокрема, справи екс-посадовців об'єднають в одну, яка налічуватиме 5 тисяч томів, і при цьому скоротиться термін їх розслідування до 2-4 місяців, і передати справу до суду буде фізично неможливо. Це може призвести до виведення Януковича та екс-посадовців з-під кримінальної відповідальності.

В свою чергу, начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк вважає, що рішення забрати у нього розслідування справи екс-президента Віктора Януковича не має об’єктивних підстав та зашкодить розслідуванню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.