Китай заявив про введення мит на продукцію з США

13 Травня 2019, 17:58

Міністерство фінансів Китаю оголосило про введення відповідних мит в розмірі 5-25% на більш ніж п'ять тисяч видів продукції зі Сполучених Штатів Америки. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Так, Пекін має намір ввести тарифи на американські товари на суму 60 мільярдів доларів. З 1 червня Китай встановить тарифи на 5140 товарів з США.

 

"Регулювання Китаю на додаткових тарифах є відповіддю на односторонність та протекціонізм США", – наголосили в міністерстві. "Китай сподівається, що США повернуться на правильний шлях двосторонніх торговельно-економічних консультацій і зустрінуться з Китаєм на півдорозі".

 

Раніше Трамп висунув Китаю ультиматум щодо торговельної угоди. Він пригрозив Пекіну тим, що американські компанії будуть змушені покинути Китай на користь інших країн. Він також заявив про дорожнечу китайського експорту для США.

 

Нагадаємо, 10 травня у Сполучених Штатах Америки набуло чинності підвищення ставок ввізного мита для деяких груп товарів з Китаю.

 

5 травня Трамп заявив, що Вашингтон підніме до 25% тарифи на імпортовану з Китаю продукцію.

 

3 грудня 2018 року Трамп повідомив про прогрес у відносинах США і Китаю. 

 

Як повідомлялося, 14 листопада 2018 року віце-президент США Майк Пенс заявив, що якщо Китай не змінить свою зовнішню політику, то країну може чекати "холодна війна" зі Штатами. 

 

Раніше стало відомо, що Китай скасував переговори з питань безпеки зі США на високому рівні, які були заплановані на середину жовтня з головою Пентагону Джеймсом Меттісом і державним секретарем Майклом Помпео. 

 

17 вересня 2018 року Трамп  оголосив  про запровадження нових штрафних мит проти товарів з Китаю загальною вартістю у 200 мільярдів доларів.

 

Згодом уряд Китаю пообіцяв запровадити мита на товари зі США у відповідь на нові американські мита.

 

 23 серпня 2018 року набули чинності мита у розмірі 25% на товари, ввезені в США з Китаю, загальна вартість яких оцінюється в 16 мільярдів доларів.