НОВИНИ

Трамп повідомив про прогрес у відносинах США та Китаю

Зокрема, глава Білого дому зазначив, що у відносинах країн "відбудуться дуже хороші речі".

Президент США Дональд Трамп повідомив про прогрес у відносинах США і Китаю. Про це в понеділок, 3 грудня, глава Білого дому написав у Twitter.

 

За його словами, у відносинах країн "відбудуться дуже хороші речі".

 

"Моя зустріч в Аргентині з президентом Китаю Сі була незвичайною. У відносинах з Китаєм ми зробили великий крок вперед! Відбудуться дуже хороші речі... Китай також може багато виграти, коли угода буде завершена. Фермери будуть швидким бенефіціаром нашої угоди з Китаєм. Вони мають намір негайно почати закупівлю сільськогосподарської продукції. Ми робимо найкращий і найчистіший продукт у світі, і це те, чого хоче Китай. Фермери, я люблю вас", – заявив американський лідер.

 

Водночас він зазначив, що має дуже "сильні" відносини з китайським лідером.

 

"У нас з президентом Сі дуже сильні і особисті відносини. Він і я – єдині дві людини, які можуть призвести до масових і дуже позитивним змін у торгівлі і далеко за її межами між нашими двома великими народами", – наголосив Трамп.

 

Як повідомлялося, 14 листопада віце-президент Сполучених Штатів Америки Майк Пенс заявив, що якщо Китай не змінить свою зовнішню політику, то країну може чекати "холодна війна" зі Штатами. 

 

Раніше стало відомо, що Китай скасував переговори з питань безпеки зі США на високому рівні, які були заплановані на середину жовтня з головою Пентагону Джеймсом Меттісом і державним секретарем Майклом Помпео. 

 

Нагадаємо, 17 вересня Трамп  оголосив  про запровадження нових штрафних мит проти товарів з Китаю загальною вартістю у 200 мільярдів доларів.

 

Згодом уряд Китаю пообіцяв запровадити мита на товари зі США у відповідь на нові американські мита.

 

 23 серпня набули чинності мита у розмірі 25% на товари, ввезені в США з Китаю, загальна вартість яких оцінюється в 16 мільярдів доларів. 

 

6 липня у  Штатах набули чинності 25%-ві мита на товари з Китаю, загальна вартість яких оцінена у 34 мільярди доларів.

 

Як повідомлялося, 19 червня Трамп пригрозив Китаю запровадити нові мита на суму 200 мільярдів доларів, якщо у Китаї підвищать мита на товари зі США. 

 

15 червня влада Китаю заявила про запровадження мит щодо американських товарів, аналогічних обмеженням з боку Сполучених Штатів Америки.

 

Також Трамп вирішив ввести мита проти китайських товарів на $50 мільярдів доларів. Білий дім повідомив, що зобов’язання мають бути виконані найближчим часом після виходу списку у п’ятницю, проте точна дата ще не встановлена.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.