КСУ розпочав закриту частину розгляду подання нардепів стосовно конституційних змін

29 Січня 2016, 14:43

Конституційний суд України на пленарному засіданні у формі письмових слухань почав розгляд справи за зверненням 51 народного депутата щодо тлумачення положення 155 статті Конституції України, що стосується "наступної черговій сесії" Верховної Ради.

Голова Конституційного суду України Юрій Баулін перед відкриттям засідання повідомив, що перед розглядом від суддів КС не надходило інформації щодо наявності конфлікту інтересів у розгляд цієї справи, так само не було заяв про відвід.

На пленарному засіданні присутні 13 суддів, тобто, кворум є. Засідання у формі письмового слухання не передбачає виступи сторін.

Актуальність розгляду Конституційним судом України подання народних депутатів щодо тлумачення положення ст. 155 Конституції України, що стосується терміну "наступна чергова сесія" Верховної Ради, суд визначить в ході закритої частини розгляду, з огляду на прийнятий парламентом закон про внесення змін до регламенту, повідомив суддя-доповідач Олександр Литвинов.

Конституційний суд заслухав доповідь Литвинова за матеріалами справи і завершив розгляд подання у відкритій частині слухань.

Після закінчення виступу судді-доповідача Литвинова за матеріалами справи, суддя КС Сергій Сас поставив запитання в контексті актуальності розгляду даного подання з урахуванням прийнятого Верховною Радою закону "Про внесення змін до регламенту Верховної Ради", який набуває чинності 30 січня.

"Мені здається, що Верховна Рада у межах своїх повноважень вирішила це питання, і зараз, мені здається, мова вже може йти не про тлумачення, а про можливу конституційність саме цих положень регламенту, які врегулювали цю проблему", – сказав Сас, звертаючись до судді-доповідача.

На це Литвинов відповів: "Щодо того, чи втратилася актуальність, я думаю, що це буде предметом розгляду закритої частини нашого слухання, оскільки, як я розумію, цей закон (про внесення змін до регламенту Верховної Ради — Ред.) набуває чинності завтра, і у нас є можливість обговорити питання щодо подальшого руху у нашій справі".

При цьому суддя-доповідач зазначив, що суб'єкт права на конституційне подання – 51 народний депутат – не ставили перед КС питання тлумачення норм закону про регламент, а попросили розтлумачити певні положення статті 155 Конституції, що стосуються терміну "на наступній черговій сесії".

Про дату і час оголошення тлумачення за поданням КС проінформує додатково.

Нагадаємо, 20 січня до Конституційного суду надійшло подання 51 народного депутата з проханням розтлумачити текст ст. 155 Конституції "на наступній черговій сесії Верховної Ради України". У його тексті автори поставили запитання, чи означає «наступна чергова сесія» порядковість за номером, чи йдеться про будь-яку наступну сесію парламенту після тієї, на якій певний проект змін до Конституції схвалили попередньо.

28 січня Верховна Рада України внесла зміни до регламенту українського парламенту в частині порядку попереднього затвердження та прийняття законопроекту про внесення змін до Основного закону України. Це означає, що Рада може через одну чергову сесію після попереднього затвердження приймати в цілому зміни до Конституції. Президент підписав цей закон, він набуває чинності 30 січня.

Як повідомлялося, наразі на розгляді у Раді перебувають зміни до Конституції у частині децентралізації, які містять суперечливу норму у перехідних положеннях стосовно особливостей самоврядування на нині окупованих територіях Донбасу. 31 серпня 2015 року зміни ухвалили попередньо 265 голосами в останній день другої сесії ВР 8-го скликання. Того дня під Радою сталися криваві сутички.

читати ще

показати ще