Корупція в Міноборони. Суд відмовився відсторонити від посади заступника міністра

30 Січня 2018, 11:40

У Києві Апеляційний суд відмовився відсторонити від посади заступника міністра оборони Ігоря Павловського, який є фігурантом провадження про корупційну схему в Міноборони. Про це в вівторок, 30 січня, повідомляє "Слово і Діло".

 

Так, апеляційну скаргу Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури залишили без задоволення. Наголошується, що рішення не може бути оскаржене в касаційному порядку і є остаточним.

 

"Суд апеляційної інстанції погодився з рішенням першої інстанції про відсутність переконливих доказів того, що Павловський через обійману посаду може використовувати надані повноваження для створення перешкод досудовому розслідуванню в кримінальному провадженні", – йдеться в повідомленні.

 

Колегія суддів зазначила, що Павловському повідомили про підозру через рік після початку розслідування, за цей період встигли допитати всіх свідків, які йому підпорядковуються. Таким чином, за словами суддів, доводи детектива про ризики впливу є безпідставними.

 

 

Як повідомлялося 4 грудня, міністр оборони України Степан Полторак відмовився на час розслідування усувати свого заступника Ігоря Павловського.

 

Нагадаємо, 11 жовтня НАБУ затримало заступника міністра оборони Ігоря Павловського та директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів  МОУ  Володимира Гулєвича, службовця відділу Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів і працівника Департаменту внутрішнього аудиту МОУ за підозрою в розтраті державних коштів у сумі майже 150 млн грн. Корупційні схеми були пов’язані із закупівлею палива для оборонного відомства.

 

За інформацією ЗМІ, посадовці компанії "Трейд Коммодіті", яких підозрюють у причетності до розкрадання, втекли напередодні затримання. Згодом Національне антикорупційне бюро України затримало одного з інвесторів компанії "Трейд Коммодіті" Володимира Трофименка, а також Міноборони зобов’язали виплатити "Трейд коммодіті" понад 8 млн грн гарантій за пальне.

 

Наприкінці жовтня Національне антикорупційне бюро України оголосило у розшук ще двох підозрюваних у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів державного бюджету в особливо великих розмірах під час закупівлі палива для Міністерства оборони.