Koktebel Jazz Festival та Літературний Кураж Базар. Найважливіші культурні події тижня

Культура
3 Вересня 2019, 09:26

4 вересня у Києві стартує Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, який забезпечує найбільший показ авторської анімації в Україні. Темою цьогорічного LINOLEUM є "Точки дотику".

 

 

Крім міжнародного і національного конкурсів, до програми фестивалю входять серія майстер-класів та лекцій від професіоналів індустрії, покази експериментальної анімації та відеоарту, тематичні позаконкурсні скринінги та дитяча програма.

 

"Головна мета показати, що анімація це не тільки розвага для дітей, але й вид сучасного мистецтва, де за допомогою нових технологій можна підіймати актуальні теми, залучаючи до цього широку інтелектуальну аудиторію", – йдеться в описі події.

 

Читайте також: Стефан Нільсон: "Сучасне мистецтво ставить себе на п’єдестал там, де цього не заслуговує"

 

Так, фільмом-відкриттям фестивалю стане робота Анки Даміан "Неймовірні пригоди Марони", у центрі якої – спогади песика про усіх тих, кого він любив упродовж свого життя.

 

 

У серії спеціальних показів глядачі матимуть змогу дізнатися більше про життя і творчість видатного режисера-мультиплікатора, народного артиста України Давида Яновича Черкаського, який відомий насамперед "класичними" роботами про Доктора Айболита, Капітана Врунгеля і піратів в пошуках скарбів. Як зазначається, у стрічці "Зірка Давида Черкаського" використано фрагменти оригінальних мультфільмів, фотографії, малюнки, ескізи, та кінохроніка різних років.

 

Окрім фільму про режисера, у рамках LINOLEUM покажуть також його ретроспективу "Раритети".

 

 

 

Також відвідувачі фестивалю зможуть ознайомитися з кращою австрійською анімацією 2018 року, українською ретроспективою "Жіночий протест", підбіркою найкращих зразків голландського чорного гумору та серією анімаційного документального кіно, яке було представлене на фестивалі Rising of Lusitania – AnimaDoc Film Festival у Ліверпулі.

 

Конкурсні та позаконкурсні покази відбуватимуться в кінотеатрі "Жовтень", освітня програма проходитиме в креативному просторі IZONE.

 

Фестиваль триватиме до 8 вересня.

 

5 вересня у Чернівцях розпочинається Х Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz.

 

 

У програмі фестивалю: презентації дев'яти книжок, дискусії, паради поетів, театральні постановки, концерти камерної та рок-музики, а також читання у добре знайомих і незвичних локаціях міста.

 

Як зазначається, у заході візьмуть участь як нові автори, так і ті, хто вже виступав на MERIDIAN CZERNOWITZ у попередні роки. Серед них: Леа Шнайдер, Бйорн Кулігк, Ута Акерман (Німеччина); Юліан Шуттінг, Вольфганг Германн (Австрія); Ільма Ракуза, Саша Гарцетті (Швейцарія); Нуріт Зархі, Шимон Адаф (Ізраїль).

 

Читайте також: Поезія, що рятує. Як творчість допомагає психологічній реабілітації ветеранів бойових дій

 

З українських письменників і перекладачів участь у MERIDIAN CZERNOWITZ візьмуть Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Катерина Калитко, Ігор Померанцев, Тарас Прохасько, Юрій Іздрик, Андрій Любка, Олександр Бойченко, Артем Чех, Володимир Рафеєнко, Ірена Карпа, Христина Венгринюк, Марк Бєлорусець, Петро Рихло, Тетяна Милимко, Елена Андрейчикова та ін.

 

Зауважимо, фестиваль відбувається у рамках проекту "Пауль Целан 100. Меридіан великого майстра німецької мови: Чернівці-Париж-Вічність" і триватиме до 8 вересня.

 

5 вересня у широкий прокат виходить художній фільм про Василя Стуса "Заборонений" режисера Романа Бровка. Презентація стрічки відбудеться у Києві в кінотеатрі "Київська Русь" 5 вересня о 16:00.

 

 

У фільмі йдеться про останні дні життя українського поета-шістдесятника Василя Стуса та про його смерть у радянському таборі в ніч на 4 вересня 1985-го року. Також у байопіку показано процес становлення Стуса як поета та борця за українську культуру. 

 

 

 

"1965 рік. Молодий поет Василь Стус не може миритися з безправним становищем українців у Радянському Союзі та кидає виклик тоталітарній системі. Він говорить про те, про що мовчать мільйони. Незважаючи на постійний тиск і погрози, Стус не припиняє боротьбу навіть у засланні. Реальна історія нескореного поета, історія кохання і зради, людської гідності та підлості", – йдеться у синопсисі фільму.

 

 

 

Як зазначається, презентація стрічки відбудеться за участі творчої групи та ГО "Музичний батальйон". Так, глядачі зможуть одними з перших послухати спеціальний музичний проект – "Нескорений ПроRock”. Це пісні на вірші Стуса у виконанні Тараса Компаніченка, Марії Бурмаки, Сестер Тельнюк, гуртів "Очеретяний кіт", "Хорея козацька", FataMorgana UA та багатьох інших. 

 

6 вересня у Києві на Трухановому острові відкривається 17-ий фестиваль джазової музики "Джаз Коктебель: Творча Дача", який вперше за всю історію існування проходить не на березі моря.

 

 

Зауважимо, з 2003 року фестиваль джазової музики проходив у селищі Коктебель в АР Крим. Після російської окупації півострову у 2014-му фестиваль два роки поспіль проходив у селищі Затока Одеської області. У 2016, 17 та 18 роках Koktebel Jazz Festival відбувався на березі Чорного моря у місті Чорноморськ.

 

Цьогоріч, відповідно до нового місця проведення, джазовий фестивальний простір буде поділено на резиденції: Острів Крим, Koktebel beach stage, Koktebel Jazz stage і дитяча резиденція Jazz Kids. Крім того, у рамках фестивалю також діятиме сцена Vintage Jazz.

 

Читайте також: Коротка історія творчої резервації

 

Так, на сцені резиденції Острів Крим 6 вересня пройде виступ "Трьох капітанів" і буде згадано легендарний кримський рок. Виступатимуть  Lithium, Куклы Клауса , спеціальні гості – етнопанк гурт "Шадур -Гудур". У суботу 7 вересня слухачі зможуть насолодитися музикою  Usein Bekirov Quartet та Atomic Simao. У неділю 8 вересня виступатимуть Dreamdrift, Blake Moloka, DAAMAGE, "Роялькіт".

 

Також тут пройдуть кінопокази, вистави від PostPlay театру, буде працювати традиційна Open Stage, де зможе заявити про себе нова українська музика.

 

Резиденція електронної музики і live Koktebel Beach Stage запропонує вівідувачам ді-джей сети від резидентів фестивалю, проект “Sunset Jazz +” – колаборації ведучих українських діджеїв з джазовими музикантами, творчі зустрічі  та діалоги з художниками, письменниками та арт-критиками, а також відкриті уроки йоги від майстрів під спеціальний музичний  супровід і багато іншого.

 

 

Джазову резиденцію Koktebel Jazz відкриватиме виступ  джаз-бенду музичного коледжу  міста  Бахмут Донецкої області. Також тут представлять свої нові проекти Роман Коляда і Павло Ігнатьєв, квартети Родіона Іванова і Михайла Менделеенко, порадують етно-джазом Тетяна Гончарова і Envoys Group Quintet.

 

"Якщи Ви не знаєте що таке "Чай з м'ясом" або чому ми будемо слухати Slovo Za Slovo – тоді ви точно повинні відвідати нашу джазову резиденцію! Запрошуємо бути 7 і 8 вересня, щоб відповісти на вічне питання: "Де джаз на Джаз Коктебелі?". Ведучим концерту стане Олексій Коган. Він же спеціально проведе улюблену багатьма програму "Слухаємо джаз разом”", – додають організатори.

 

Водночас на дитячій резиденції Jazz Kids відбудуться цікаві та корисні майстер-класи, уроки ленд-арту та  малювання. Кращі дитячі  джазові колективи Києва виконають джазові твори у власному прочитанні, а 8 вересня  пройде прем'єра англомовного мюзиклу “Бременські музиканти”.

 

 

Своєю чергою, на локації "Vintage JAZZ" виступлять Олена Грозовська, Андрій Замятін, Соня Сотник, "Джаз-балет Київ", Ганна Крисюк, Андрій Пермяков, Катерина Зяблік, "Шпилясті кобзарі", юнацький оркестр з міста Бахмут та його керівник Юрій Дахновський і не тільки.

 

Триватиме фестиваль до 8 вересня.

 

6 вересня у Львові розпочинається 4-ий театральний фестиваль під відкритим небом "Кіт Ґаватовича". Лекційно-практична частина відбувається в Парку культури та відпочинку, а показова у антитеатральній локації — Lem Station.

 

 

"Четвертий рік поспіль відкриваємо нові бачення, види та локації театрального мистецтва. Під час фестивалю "Кіт Ґаватовича" відвідувачі не лише зможуть послухати мотивуючі розмови із відомими акторами та подивитися вистави різних колективів, але й самостійно взяти участь у акторських тренінгах", – повідомляють організатори.

 

У фестивалі візьмуть участь театр "Театроманія" з Маріуполя, інародний театр абсурду "Воробушек" з Харкова, мистецька формація Wiz-Art, театр "Нянькіни" з Сум, театр Леся Курбаса зі Львова та Молодий театр з Києва.

 

 

Також 7–8 вересня діятиме спеціальна та вже традиційна Дитяча сцена з майстер класами з акторської майстерності та творчими куточками.

 

Триватиме "Кіт Ґаватовича" до 8 вересня.

 

7 вересня у Києві у Будинку кіно відбудеться Міжнародний форум ArtPhotoBook 2019, який складатиметься з експозиції фотокниг (вже випущених друком або в макетах) та лекційного майданчика.

 

 

Метою ArtPhotoBook 2019 є привернення уваги до здобутків та проблем сучасної візуальної (насамперед — фотографічної) книги в Україні та світі, аналіз трендів та можливостей, знайомство із новинками, сприяння творцям фотокниг у продажу та презентації їхніх видань, налагодження фахових зв’язків, підтримки реалізації нових проектів у зазначеній галузі тощо.

 

Як наголошують організатори, фотокнигою є будь-яке видання, основним носієм художнього меседжу якого є фотографічне зображення. Так, на форумі буде представлено все, що відповідає цьому критерію. Мова йде як про реалізовані проекти, так і про макети майбутніх видань.

 

Читайте також: Барбара Кассен: "Переклад — це вміння оперувати різноманітністю"

 

Відвідувачі та учасники матимуть можливість ознайомитись з фотокнигами та придбати їх, відвідати лекції та майстер-класи, поспілкуватися з усіма причетними до процесу створення фотокниги.

 

7 та 8 вересня у Києві на території національного комплексу "Експоцентр України" пройде Літературний Кураж Базар.

 

 

 

У книжковому маркеті візьмуть участь близько 50 видавництв, серед яких "Видавництво Старого Лева", Yakaboo Publishing, "Основи", "Книголав", "Рідна мова" та "Наш Формат".

 

"Нові книжки, старі книжки, аудіо, шрифтом Брайля, електронні, бестселери сьогодення та вічна класика — кожен знайде собі читанку по душі", – повідомляють організатори.

 

 

На локацію завітають поет Ваня Якімов, поетеса Мартіна Макеєва, музикант Майк Кауфман-Портніков, поет та музикант Сергій Седрік Локшин, театральний рейв-бенд ЦеШо.

 

Крім того, у рамках заходу відбудеться презентація книжки Ірени Карпи "Добрі новини з Аральського моря", портфоліо рев'ю для ілюстраторів від Анни Копилової та Дани Павличко (видавництво "Основи"), лекція Ростислава Семківа "Уроки Стівена Кінга – як працює хорор" та ін.

 

Також у рамках Літературного Кураж Базару з великим благодійним концертом виступить Джамала.