Кого з українських посадовців розшукує Інтерпол

24 Березня 2015, 17:30

23 березня на сайті Інтерполу з’явилося оголошення про розшук Миколи Княжицького за запитом влади Камбоджі. Нардеп звинувачувався у зґвалтуванні, яке начебто сталося 2011 року. Княжицький звинувачення заперечив і назвав його наклепом, адже на той час перебував у Києві. Пізніше звинуватив бізнесмена Костянтина Кагаловського у фальсифікації справи проти нього. 24 березня МВС звернулося з цим до Інтерполу, і той тимчасово припинив розшук на час розслідування.

20 березня в Росії затримали екс-нардепа від Партії Регіонів Олександра Шепелєва, що був оголошений  у міжнародний розшук.

Його оголосили у розшук на початку 2013 року. Їх із дружиною звинувачують у розкраданні коштів банку «Родовід» та причетності до замовного вбивства. 4 липня 2013 року Шепелева затримали у Будапешті. Його екстрадували до України у березні 2014 року, де суд обрав йому запобіжний захід – тримання під вартою. 6 липня Шепелев утік з лікарні, де йому дозволили перебувати. Після цього у Мін'юсті звільнили начальника СІЗО, де тримали екс-депутата, та відсторонили від виконання обов'язків на час розслідування голову Держпенітенціарної служби Сергія Старенького.

23 березня російський суд ще не ухвалив рішення про його екстрадицію.

4 березня колишнього міністра фінансів часів президента Януковича Юрія Колобова затримали в Іспанії. В Україні пана Колобова звинувачують у розкраданні 220 мільйонів гривень та незаконному випуску облігацій на три мільярди доларів, які Україна отримала від Росії наприкінці 2013 року. 12 січня Інтерпол на вимогу України оголосив Юрія Колобова у міжнародний розшук.

4 лютого Інтерпол оголосив у міжнародний розшук Олександра Клименка, колишнього Міністра доходів і зборів України. Йому висувають звинувачення у зловживанні владою, організації незаконних схем ухилення від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

21 січня Інтерпол оголосив про розшук Миколи Гути, власника агрохолдингу «Мрія». За даними слідства, агрохолдинг і його генеральний директор Гута до серпня 2014 мав перед українськими та іноземними кредиторами фінансові зобов’язання в обсязі 1,3 млрд доларів. Набравши кредитів, холдинг оголосив про неможливість їх погашення. Гута звинувачується у привласненні коштів восьми іноземних інвестиційних фондів на суму понад $100 млн і має «червону картку», тобто розшукується з метою екстрадиції та притягнення до відповідальності.

Читайте також: Поплічники Януковича в базі Інтерполу: багатьом вдалося уникнути розшуку