Кібершпигуни почали маскуватися під некерованих підлітків-бунтарів

8 Серпня 2011, 13:36

Минулого тижня компанія McAfee, яка займається питаннями комп’ютерної безпеки, оприлюднила звіт, в якому наведено результати п’ятирічного розслідування під назвою OperationShadyRAT, що українською можна перекласти як операція «Підозрілий пацюк» (від RAT(RemoteAccessTools) – засоби віддаленого доступу. – Ред.).

Операція проводилася для вивчення хакерських атак із застосуванням засобів віддаленого доступу для отримання доступу до комп’ютерних мереж.

У звіті не названо імен зловмисника, хоча дещо вказує на Китай, але подано список 72 потерпілих: від керівництва спортивних організацій до урядів Америки, Канади, Індії, Південної Кореї, Тайваню, В’єтнаму, оборонних підрядників і багато інших фірм.

Дмітрі Альперовіч з McAfeeназиває ці незаконні з проникнення «найбільшим в історії переміщенням грошей в сенсі інтелектуальної власності».

Кеннет Ґірс із натівського центру боротьби з кіберзлочинністю в Естонії каже, що хакерський бум допомагає кібершпигунам видавати свою роботу за витівки якого-небудь некерованого підлітка-бунтаря. А це вже не смішно.

Детальніше читайте у статті «Чорні капелюхи і сивина».

Позначки: