За останню добу до Департаменту кіберполіції Національної поліції України надійшла понад 1 тисяча повідомлень про незаконне втручання в роботу комп’ютерних мереж. Про це написав у Facebook речник Нацполіції Ярослав Тракало.
"З них офіційно із заявами до поліції звернулось 43 компанії. Решта звертались по консультації, які працівники кіберполіції надавали в цілодобовому режимі", – повідомив він.
Кіберполіція створила штаб, який в режимі реального часу надає консультації щодо того, як уникнути інфікування вірусом.
Станом на середу поліція відкрила 23 кримінальні провадження за фактами несанкціонованого втручання в електронно-обчислювальні системи як державних, так і приватних установ, організацій, підприємств (ст. 361 КК). Ще у 47 фактах вирішується питання щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
"Усі працівники кіберполіції перебувають на найбільш важливих об'єктах державної інфратструктури, де спільно з працівниками СБУ та Державної служби спецзв'язку та захисту інформації вживають заходів з локалізації шкідливого програмного забезпечення", – ідеться в повідомленні.
Зараз фахівці працюють над створенням декриптора для розшифровки файлів, зашифрованих шкідливим програмним забезпеченням. Депаратмент кіберполіції просить небайдужих спеціалістів узяти участь у розробці програми підбору паролів ([email protected]).
Зазначимо, 27 червня в Україні сталася масштабна хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства. За даними СБУ, переважна більшість інфікувань операційних систем відбувалася через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Кіберполіція та Служба безпеки надали рекомендації щодо захисту від вірусу. Крім того, у низці країн Європи та Азії, а також у Росії теж заявили про втручання хакерів.
Усі новини за темою шукайте за посиланням: Потужна кібератака в Україні